رزرو مسجد المهدی فلسطین مشهد

✔️ نام مسجد : المهدی
✔️ منطقه : فلسطین
✔️ آدرس مسجد المهدی مشهد : خیابان فلسطین , نبش فلسطین 14
✔️ ظرفیت کل : حدودا 450 نفر
✔️ تعداد صندلی قسمت آقایان : 50 عدد
✔️ تعداد صندلی قسمت بانوان : 40 عدد
✔️ آسانسور : دارد
✔️ تعداد خدمه آبدارخانه : 2 نفر آقا , 2 نفر خانم
✔️ زمان ارائه خدمات : از شنبه تا جمعه
✔️ تعداد شیفت برگزاری مراسم ترحیم : صبح , ظهر , شب

☎️ در صورت تمایل , برای رزرو مسجد قبا مشهد توسط تشریفات بهشت می توانید تماس بگیرید:
09155156802 - 38331044

اشتراک گذاری:

رزرو مسجد المهدی فلسطین مشهد

مسجد المهدی از قدیمی ترین مساجد مشهد در خیابان فلسطین مشهد است  , این مسجد در دو طبقه جداگانه برای آقایان و بانوان طراحی و ساخت شده است. آقایان در قسمت همکف و بانوان در طبقه فوقانی حضور پیدا می کنند. از مزایای این مسجد می توان به مجهز بودن به آسانسور و وجود جای پارک مناسب و جای نصب بنر مناسب اشاره نمود. مسجد المهدی از بهترین و با امکانات ترین مساجد شهر مشهد به شمار می رود.

نزدیکترین مسجد : مسجد قبا 

تصاویر  مسجد المهدی : 

اطلاعات بیشتر در مورد مسجد المهدی مشهد : 

از مسجد های معروف مشهد می توان به مسجد المهدی فلسطین نام برد.این مسجد مجهز به آسانسور بوده  و داشتن آسانسور می تواند به افراد سالخورده که برای مراسم ختم به مسجد می روند یک مزیت برای مسجد محسوب و به شمار آید . این مسجد دارای این آیتم می باشد وبسیاری از خانواده های متوفی برای همین امکان مسجد , آن را انتخاب می نمایند... سمت آقایان در طبقه همکف و قسمت بانوان در طبقه یک واقع شده است. جای پارک این بنا خوب بوده و مهمانان مراسم می توانند براحتی جای پارک خودرو را یافته و از این نظر نگرانی نداشته باشند و همچنین فضای مناسبی جهت نصب بنرهایی که مهمانان برای عرض تسلیت با خود به مسجد می آورند تعبیه شده است و این بنرها توسط کادر تیم تشریفات بهشت روی محل مورد نظر نصب می گردند. پس ار اینکه پرچم و نوشته ها روی دیوار نصب شد مهمانداران تشریفاتی نام افرادی که آنه را هدیه داده اند را روی کاغذ نوشته و بدست مداح مراسم می رسانند تا نام آنها جهت تقدیر و تشکر بازگو شود...

مسجد المهدی فلسطین در خیابان فلسطین مشهد واقع شده است. آدرس دقیق این بنا احمدآباد , خیابان فلسطین , نبش فلسطین 14 می باشد به واسطه اینکه مسجد المهدی فلسطین در احمدآباد واقع شده بسیاری از خانواده هایی که حتی محل زندگی شان در بلوار سجاد و ملک آباد نیز می باشد می توانند مراسم ترحیم عزیزانشان را در این بنای مذهبی برگزار نمایند...می توان برای عزیمت به این بنای مذهبی از خیابان های دستغیب ملک آباد خیام فرهاد قدس طی مسیر نمود.

شاید بتوان یکی از دغدغه های مهمانان مراسم ختم را پیدا کردن جای پارک مناسب خودرو دانست و مسجد المهدی به علت محلی بودن و وجود کوچه های فراوان در اطراف آن می توان به سرعت و راحتی جای پارک مناسب را یافت. این مسجد توسط خادمان زحمتکش و توسط هیئت امنای محترم اداره می گردد... شاید بتوان به جرات این مسجد را بهترین , شکیل ترین و مهم ترین مسجد در خیابان فلسطین دانست و تا به امروز توانسته بسیاری از خانواده های محترم مشهد را میزبانی نمایند.

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

سوالات متداول

آدرس دقیق مسجد المهدی فلسطین کجاست ؟
مکان دقیق این مسجد در بلوار فلسطین , نبش فلسطین 14 واقع شده است. این مسجد مناسب مراسم ترحیم برای خانوداه هایی است که محل زندگی شان در منطقه احمداباد , خیام و دستعیب , فرهاد و قدس است , می باشد. این مسجد بهترین و مناسب ترین مسجد جهت میزبانی ا مراسم ختم و ترحیم می باشد... گاها دیده می شود که خانواده هایی که مکان رندگی شان هیچ ارتباطی به منطقه فلسطین ندارد این مسجد را به عنوان مکان برگزاری مراسم ختم و ترحیم عزیزانشان انتخاب می نمایند و این نشان دهنده این موضوع می باشد که این مسجد میزبان بسیار خوبی جهت مراسم و مجالس می باشند.
آیا مسجد المهدی فلسطین دارای آسانسور می باشد ؟
جواب این سوال مثبت می باشد مسجد المهدی دارای آسانسور می باشد و بانوان محترمه می توانند جهت رفتن به طبقه فوقانی مسجد از این امکان استفاده نمایند. شاید بتوان گفت اولین سوالی که خانواده و بازماندگان متوفی در ذهنشان پیش می آید این است که آیا مسجد مجهز به آسانسور می باشد و علت آن را می توان وجود افراد سالخورده در میان خانواده ها می باشد و وجود آسانسور یکی از مهم ترین آیتم هایی است که می توان در رزرو مسجد به حساب آورد.
آیا مسجد در قسمت بانوان دارای حسینیه می باشد ؟
بله مسجد دارای حسینیه می باشد و برای بانوانی که دارای عذر شرعی هستند مناسب می باشد. با توجه به اینکه مسجد خانه خدا بوده و رفت وامد افراد در آن بایستی بدون مانع باشد طی عملی فقهی بخشی از مساجد را که عموما درابتدای ورودی قسمت مسجد بانوان است به عنوان حسینیه در نظر گرفته و رفت و امد افراد بدون مشکل می شود...
ظرفیت مسجد جهت برگزاری مراسم ختم چند نفر می باشد ؟
این مسجد می تواند در قسمت مردانه و زنانه مجموعا حدود 800 الی 1000 نفر را در خود جای دهد ( با توجه به در رفت و آمد بودن مهمانان ) . می توان این مسجد را بزرگترین مسجد در منطقه فلسطین مشهد دانست . خانواده هایی که عزیزان خود را از دست می دهند و مراسم ترحیم شان از نظر تعداد مهمان در قسمت آقایان و بانوان شلوغ می باشد و یکی از مساجد مورد نظر خود را این مسجد در نظر می گیرند . مسجد در دو قسمت دارای میز عسلی و صندلی های شکیل می باشد و می توان آن را مسجدی دانست که در میزبانی از مهمانان آبروی بازماندگان مرحوم را حفظ می نمایند.
آیا مسجد از فردی که مسئول کفشداری است بهره می برد ؟
بله این مسجد از یک نفر به عنوان کفشدار مسجد بهره برده و از این نظر امنیت مسجد از نظر در امان بودن کفش مهمانان مسجد تضمین شده است. این فرد در ورودی درب مسجد از ابتدای مراسم تا پایان مراسم حاضر بوده و به وظیف خود عمل می نماید. از دیگر وظایف این فرد می توان به این موضوع اشاره نمود , افرادی که کفش های خود را در جاکفشی قرار نمی دهند با احترام متذکر شده که این عمل را انجام دهند و از شلوغی رفت و آمد در ورودی مسجد توسط مهمانان مراسم جلوگیری می نماید.
چه تعداد صندلی در مسجد وجود دارد ؟
در قسمت آقایان تعداد 55 عدد و در قسمت بانوان تعداد 40 عدد صندلی وجود دارد. در بین هر دو صندلی یک میز عسلی شیشه ای وجود دارد که هر دو مهمان می توانند به صورت مشترک از این میز استفاده نموده و به عنوان مثال لیوان چای خود را روی قرار دهند. پسرنل تشریفات از قبل روی هر میز یک جعبه دستمال کاغذی که متغلق به تشریفات بهشت می باشد قرار داده و مهمانان می توانند از این امکان استفاده نمایند. میزها و صندلی های موجود در مسجد پیش از شروع مراسم گردگیری و تمیز شده و جهت استفاده مهمان مهیا می شود.
این مسجد در چند شیفت به میزبانی از مراسم ترحیم می پردازد ؟
مسجد المهدی فلسطین مشهد در سه شیفت صبح , ظهر و شب مسجد را به خانواده های متوفی رزرو می دهد. بیشتر اوقات این مکان مذهبی در سه شیفت رزرو بوده و میزبانی آبرومند از مجالس و مراسم خواهد بود. گاها پیش می آید که خانواده ها به دلیل اینکه مراسم با تعداد مهمان زیادی را دارند مسجد را در دو شیفت رزرو نموده مثلا در دو جلسه صبح و ظهر یا ظهر و شب از مهمان های خود میزبانی و پذیرایی به عمل می آوردند. ساعات هر شیفت در فصل های مختلف با هم فرق می نماید و می توان زمان شیفت صبح را 9 الی 11 . شیفت ظهر را 2 الی 4 . شیفت شب نیز ساعت 19 الی 20.30 دانست. نکته ای که می توان در مورد شیفت شب ذکر نمود این است که معمولا در شیف های شب معمولا مهمان بیشتری به مراسم آمده و باعث دلگرمی صاحبان عزا می شوند و دلیل آین موضوع را می توان این دانست که بیشتر افراد از محل کار برگشته , استراحت نموده و با خیال راحت و آرامش خاطر به مراسم ختم تشریف فرمایی می نمایند به همین جهت در مراسم ختم شبانه باید تعداد پک مصرفی را تعدادی بشتر از حد مورد نظر دانست و ازقبل به این موضوع فکر نمود.
نزدیک ترین مسجد به مسجد المهدی فلسطین کدام بنای مذهبی می باشد ؟
می توان نزدیک ترین مسجد به مسجد امهدی فلسطین را مسجد قبا دانست . این مسجد در خیابان خیام می باشد. ( گرچه نزدیک ترین مسجد را می توان مسجد دخت پیغمبر دانست اما با توجه به نداشتن امکانات مناسب نمی تواند به خوبی پذیرای مهمانان مراسم ختم باشد ). مسجد قبا واقع در خیام جنوبی 21 می باشد و شاید بتوان مسجد قبا خیام را بهترین مسجد در منطقه خیام مشهد دانست. این مسجد از نظر وجود امکانات از درجه و لول بسیار بالایی بوده و بسیاری از خانواده های بازماندگان این مسجد را جهت میزبانی از مراسم عزیزانشان انتخاب می نمایند.

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

نظر بدهید