رزرو مسجد قبا مشهد

✔️ منطقه : خیام و سجاد
✔️ آدرس مسجد قبا مشهد : بلوار خیام , خیام جنوبی , خیام جنوبی 21
✔️ ظرفیت کل : حدودا 700 نفر
✔️ تعداد صندلی قسمت آقایان : 70 عدد
✔️ تعداد صندلی قسمت بانوان : 60 عدد
✔️ تعداد خدمه آبدارخانه : 2 نفر آقا , 2 نفر خانم
✔️ آسانسور : دارد
✔️ زمان ارائه خدمات : از شنبه تا جمعه
✔️ تعداد شیفت برگزاری مراسم ترحیم : صبح , ظهر , شب

☎️ در صورت تمایل , برای رزرو مسجد قبا مشهد توسط تشریفات بهشت می توانید تماس بگیرید:
09155156802 - 38331044

اشتراک گذاری:

رزرو مسجد قبا مشهد

✔️ نام مسجد : قبا
✔️ منطقه : خیام و سجاد
✔️ آدرس مسجد قبا مشهد : بلوار خیام , خیام جنوبی , خیام جنوبی 21
✔️ ظرفیت کل : حدودا 700 نفر
✔️ تعداد صندلی قسمت آقایان : 70 عدد
✔️ تعداد صندلی قسمت بانوان : 60 عدد
✔️ تعداد خدمه آبدارخانه : 2 نفر آقا , 2 نفر خانم
✔️ آسانسور : دارد
✔️ زمان ارائه خدمات : از شنبه تا جمعه
✔️ تعداد شیفت برگزاری مراسم ترحیم : صبح , ظهر , شب

نزدیکترین مسجد : مسجد امام حسین

ویژگی های مسجد قبا مشهد:

مسجد قبا بهترین و بزرگترین مسجد در بلوار خیام به حساب می آید این مسجد در خیابان خیام جنوبی مشهد واقع شده است. از مزایای این مسجد می توان به زیبابودن بنا , بزرگ بودن فضای مسجد و وجود جای پارک مناسب جهت پارک خودروی مهمانان اشاره نمود. شاید بتوان این مسجد را جزو بهترین مساجدمشهد از نظر دارا بودن امکانات جهت برگزاری مراسم مذهبی و مجالس ختم دانست. این مسجد در بلوار خیام . خیام جنوبی 21. ولقع شده است. این مسجد جزو بزرگترین مساجد این شهر محسوب می شود...

تصاویر مسجد قبا مشهد:

از مهم ترین مزایای این مسجد می توان به محل جای پارک خودرو اشاره نمود.رزرو مسجد قبا مشهد. این امر از این نظر قابل اهمیت می باشد که مهمان مراسم ترحیم پس از رسیدن به مسجد مربوطه باید جایی مناسب برای پارک خودروی خود پیدا نماید و با خیال راحت به داخل مسجد برود و از این جهت که در اطراف مسجد قبا کوچه های فراوانی وجود دارد مهمان می تواند به راحتی ماشین خود رار پارک نموده و به داخل مسجد عزیمت نماید. گروه تشریفات بهشت با دید خدمت به مشتری جهت رزرو مسجد در مشهد در خدمت شما عزیزان می باشد.از فعالیت های مهم مساجد می توان به امور فرهنگی و آموزشی اشاره نمود.

این مسجد از قدیمی ترین مساجد مشهد به شمار می آید این مسجد از ابتدا وسعت و مساحت زیادی را در برگرفته و بیشتر مناسب جهت برگزاری مراسم بزرگ با تعداد مهمان زیاد بوده است. این بنای مذهبی از سالیان دراز در خدمت مردم عزیز شهر مشهد بوده و خواهد بود مراسم مذهبی , مجالس ختم و در ماه ها و مناسبت های مذهبی همچون در ماه های رمضان , محرم ( دهه های اول و دوم و سوم ) و صفر ( دهه اول تا سوم ) و دهه های فاطمیه و کلیه شهادت ها و اعیاد مختلف همچون عید قربان , عید غدیر و اعیاد شعبانیه , میزبان عزیزان و مدعوین بوده است , از این نظر مسجد قبا از بهترین میزبانان و خدمتگزاران مردم این شهر مذهبی می باشد.

یکی از فعایت های فرهنگی و آموزشی مسجد قبا خیام مشهد به دارا بودن کتابخانه فعال جهت افرادی که نیاز به مکانی مناسب جهت مطالعه دارند , می باشد. کتابخانه این بنای مقدس در طول هفته بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان وخیل فراوانی از دانش دوستان و افراد اهل مطالعه و حتی افرادی که خود را جهت شرکت درکنکور و یا المیادهای کشوری و بیبن المللی خود را جهت رقابت با سایرین آماده می نمایند , از این مکان بهره می برند. این مسجد در دو قسمت آقایان و بانوان این خدمت را ارائه می نماید. کتابخانه از مساحت و زیادی برخوردار بوده و جهت رفاه حال و تمرکز بیشتر دانش آموختگان از عایق ضد صوتی و سیستم سرمایش و گرمایش مناسبی برخوردار می باشد.

دوستان عزیز جهت استفاده از امکانات رفاهی و علمی این مکان می توانند با مراجعه به این بخش و عضویت در آن کارت عضویت خود را سارش داده و به راحتی از خدمات آن استفاده نمایند. شما عزیزان می توانید با این کارت کتاب ها را رزرو و پس از مطالعه آنرا بازپس دهید.

داخل آبدارخانه مسجد قبا هم بخش بانوان و هم آقایان دو نفر جهت ریختن چای و شستن ظروف انجام وظیفه می نمایند. از مهم ترین وظایف این افراد پیش از آغاز مراسم ترحیم روشن نمودن سماور و تهیه آبجوش می باشد و پس از شروع مراسم ختم به تهیه چای و دم نمودن آن می پردازند و مهمانداران تشریفات از مهمانان پذیرایی به عمل می آورند.

این مسجد مناسب مجالس با تعداد مهمان 1000 نفر به بالا می باشد قسمت آقایان در طبقه اول و قسمت بانوان در طبقه دوم می باشد که البته با استفاده از آسانسور به سمت بخش بانوان هدایت می شوند. یکی از مهم ترین آیتم های یک مسجد را می توان داشتن آسانسور دانست و دلیل آن بانوانی که کهولت سن دارند و نمی توانند از پله طی مسیر نمایند به راحتی می توانند با آسانسور به بخش مربوطه بروند...

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

سوالات متداول

مسجد قبا در کجاست ؟ آدرس دقیق مسجد قبا کجاست ؟
این مسجد در بلوار خیام , خیام جنوبی 21 واقع شده است. برای رسیدن به این بنای مذهبی می توانید از خیابان نیز فرهاد طی مسیر نمایید. به دلیل اینکه این مسجد به صورت تقریبی در مرکز شهرمان واقع شده است بسیاری از خانواده های داغدار می توانند این بنا را جهت برگزاری مراسم ختم عزیزانشان انتخاب نمایند. به عنوان مثال افرادی که محل زندگی شان در خیابان های سجاد , خیام , فلسطین و احمدآباد است براحتی می توانند این مسجد را برای برگزاری مراسم ختم معین و مشخص نمایند. ناگفته نماند که این مسجد به دلیل دارا بودن امکانات و سیستم کامل جهت برگزاری مراسم بسیاری از عزیزان که حتی فاصله دوری نسبت به این مسجد دارند باز هم این مکان مذهبی را انتخاب می نمایند.
مسجد قبا چند نفر مهمان را در خود جای می دهد ؟
از مهم ترین دغدغه های صاحبین عزا این است که برای برگزاری مراسم ختم عزیزانشان بتوانند مکانی با مساحت کافی و امکانات خوب را پیدا کنند. از آن جهت که مهمانان مراسم ختم همیشه در رفت و آمد هستند بنابر این با توجه به مساحت مسجد می توان حدود هزار نفر را در یک مراسم ترحیم در مسجد گنجاند این مسجد از میزهای عسلی و صندلی های فلزی تمیز بهره می برد و می توانید مطمئن باشید که آبروی تان حفظ خواهد شد و مراسمتان توسط تشریفات به بهترین نحو انجام و برگزار شود. از مهم ترین امکانات این مسجد می توان به وجود آسانسور در این بنای مذهبی یاد کرد . بانوان محترم یم توانند با استفاده از از آسانسور به طبقه مربوطه بروند و در مراسم ختم شرکت نمایند. شما می توانید با اطمینان خاطر این مکان مذهبی را انتخاب نموده و از نظر فضای کافی برای جای دادن مهمانان خاطرجمع باشید.
آیا مسجد قبا مشهد دارای کتابخانه می باشد ؟
بله مسجد قبا دارای یک کتابخانه فعال با تعداد زیادی کتاب می باشد و خدمات خود را به آقایان وبانوان محترم ارائه می دهد... همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد , مسجد قبا از کتابخانه ای مناسب جهت رفاه دانش آموزان و دانشجویان برخوردار می باشد و دوستان عزیز می توانند جهت مطالعه و کسب علم و تحصیل از این مکان بهره کافی را ببرند.
آیا مسجد قبای مشهد در روزهای تعطیل مراسم قبول می نماید ؟
این مسجد در تمام روزهای سال پذیرای مراسم ختم و مجالس مذهبی می باشد. مثلا در روزهای عید می توان به برگزاری مراسم عید اول متوفی پرداخت. از این اعیاد می توان به عید قربان , غدیر و یا تولد امام شیعیان اشاره نمود. ضمن اینکه مسجد در روزهای تعطیل جهت شهادت ائمه اظهار با توجه به شرایط به قبول برگزاری مراسم می پردازد و تشریفات بهشت می تواند به بهترین نحو , مراسم ختم عزیزانتان را قبول نماید. تشریفات بهشت خدمات کامل ترحیم را به خانواده های داغدار ارائه می دهد و سوگواران را از بسیاری از دغدغه های موجود مرتفع نماید.
آیا مسجد قبا دارای سیستم صوت جهت استفاده مداح می باشد ؟
این مسجد دارای سیستم صوت است اما باید در نظر گرفت که تمام مداحان خود دارای سیستم صوتی حرفه ای می باشند و پیش از شروع مراسم سیستم خود را آماده استفاده می نمایند در حین مراسم بتوانند به مداحی بپردازند.
قسمت بانوان مسجد قبا جهت داشتن عذر شرعی مسجد است یا حسینیه ؟
بیشتر مساجد شهر مشهد دارای حسینیه بوده و این مسجد نیز در قسمت بانوان دارای حسینیه می باشد.
مسجد قبا در آبدارخانه از چند نفر پرسنل بهره می برد ؟
دو نفر آقا و دو نفر خانم در آبدارخانه های مسجد به فعالیت می پردازند. این پرسنل از آن جهت که قدمت در فعالیت خود دارند توانسته اند با استفاده از تجربه های خود فعالیت خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند و از این نظر صاحبین مراسم را راضی کنند. از آنجایی که از مهم ترین موارد پذیرایی در مسجد چای می باشد از این رو خادمین مسجد باید این کار را با دقت و صبر فراوان انجام دهند که البته خادمان مسجد قبا این امر را به بهترین نحو انجام می دهند.
نزدیک ترین مسجد به مسجد قبا کدام است ؟
مسجد امام حسین بلوار خیام را می توان نزدیک ترین مسجد به مسجد قبا دانست. این مسجد نیز به مانند مسجد قبا از امکانات و فضای مناسب جهت برگزاری مراسم ختم برخوردار می باشد. مسجد امام حسین هم در بلوار خیام , خیام جنوبی 10 , نبش یاسمن 18 واقع شده است. این مسجد نیز از بهترین و نوسازترین مساجد مشهد به شمار می رود.
مسجد قبا از نظر جای پارک به چه صورت است ؟
این مسجد از این نظر از شرایط بسیار خوبی بهره می برد و مهمانان از این نظر هیچ گونه دغدغه ای ندارند و می توانند به راحتی جای پارک مناسب را بیابند. شاید بتوان گفت مسجد قبا جزو سه مسجد اول از نظر جای پارک مناسب برای مهمانان مراسم ترحیم قرار گرفته است. از مهم ترین دغدغه های صاحبین مراسم می توان به بافتن جای پارک مناسب برای خودرو اشاره کرد.
مسجد قبا از جاکفشی با کلید بهره می برد ؟
بله مسجد قبا از این نظر دارای شرایط خوبی است و مهمانان به محض ورود به مسجد می توانند کفش های خود را در جاکفشی قرار داده و کلید آن را نزد خود نگه دارند ضمن اینکه مسجد از یک نفر پرسنل جهت کفشداری بهره می برد و از این نظر هم می توان گفت مسجد از شرایط خوب و مطمئنی بهره می برد.

توضیحاتی بیشتر درباره مسجد قبا در جهان اسلام

می توان از مسجذ قبا را ابتدایی ترین مسجد در دنیای اسلام و شیعه به شمار آورد , قبا اسم روستایی در حوالی شهر مدینه می باشد و می توان آن را براحتی در نزدیکی این شهر یافت... حضرت محمد ( ص ) پس از هجرت به شهر مدینه سنگ بنای این مکان مذهبی را بنا نهاد و به عنوان بنیان گذار آن نام خود را بر سر زبان ها انداخت.

این بنای مذهبی در فاصله دو هزار متری از شهر مدینه النبی واقع شده است. این مسجد در منطقه ای با آب و هوایی عالی و دلپذیر در اطراف شهر مدینه قرار گرفته است که در آن درخت های نخل طویل و با محصول زیاد در کنار چاه های آب عمیق با آب شیرین قرار گرفته است. 

به علت احداث بزرگراهی از مکه به مدینه دیگر براحتی نمی توان از کنار قریه قبا عبور نمود در زمان گذشته خیلی از افراد که قصد مسافرت از مکه به مدینه داشتند در این روستای زیبا ایست و از آن به عنوان محلی خوش آب و هوا لذت و استفاده می نمودند.پیامبر معظم جهان اسلام پس از مهاجرت از مکه به شهر مدینه بهمراه خانواده اش در این شهر ایت نمودند و سنگ بنای این اسن مسجد را بنا نمودند از دیگر کسانی که در ساخت این مسجد به حضرت محمد ( ص ) کمک نمودند حضرت علی ( ع ) بوده اند... 

این مسجد در اولین سال هجرت و بنا به روایتی به پیشنهاد عمار یاسر و به درخواست مردم این منطقه بنا و ساخت شد. از سنگ هایی که در ساخت دیوار این مسجد استفاده شده می توان به سنگ های آتشفشانی اشاره نمود و تعداد ستون های مسجد نیز به تعداد سه می رسد...

پیامبر به همراه دامادش و نیز عمار یاسر زحمات زیادی جهت بنای این مکان مذهبی کشیدند تا جایی که گفته شده است خودشان سه نفر سنگ ها و چوب ها را به دستان خود به دوش می کشیده اند. می توان گفت مسجد قبا در مکان خود بارها مورد مرمت قرار گرفته و بارها مورد بازسازی قرار گرفته است , پس از گذشت اینکه قبله مسلمین جهان از بیت المقدس به مسجدالحرام فرق کرد محمد ( ص ) به همراه یاران باوفایش به تغییر قبله به سمت مکه اقدام نمود...

نظر بدهید