مسجد الزهرا احمدآباد مشهد

مسجد الزهرا احمدآباد مشهد

مسجد الزهرا احمدآباد مشهد

مسجد الزهرا یکی از نوسازترین مساجد مشهد می باشد و تا به امروز میزبان مراسم ترحیم و ختم بسیاری از خانواده های شهر مشهد بوده است.

یکی از زیباترین و نوسازترین   مساجد مشهد جهت برگزاری مراسم ترحیم و ختم و مجالس مذهبی را می توان مسجد الزهرا در منطقه احمدآباد مشهد دانست.این مسجد توسط خانواده محترم فقیهی حکم آبادی به خصوص مرحوم جناب آقای دکتر فقیهی حکم آبادی اولین پزشک متخصص چشم پزشکی مشهد و مدرس دانشگاه فردوسی بنا نهاده شده است.معماری مسجد کاملا اسلامی و بسیار چشم نواز است و از نظر ظرفیت میهمان بسیار بزرگ می باشد.

تصاویر مسجد : 


 مسجد الزهرا می تواند گزینه ای مناسب جهت انتخاب برای مکان برگزاری مراسم ختم و ترحیم باشد. این مسجد مزایای فراانی دارد که در زیر به اختصار به آن می پردازیم :

اول اینکه مسجد الزهرا نوساز بوده و به عنوان مثال این مکان مذهبی از فرش های تمیز و نو بهره می برد و در کل لوازم پذیرایی مسجد مانند سینی لیوان ظرف و کارد و چنگال آن همگی نو و آبرومند می باشند. 

این مسجد از سیستم سرمایش و گرمایش فوق العاده ای بهره مند است و صاحبان مراسم از این نظر در فصول سرد و گرم سال دغدغه ای جهت برگزاری مراسم عزیزانشان ندارند. ضمن اینکه مسجد از سیستم تهویه بهره می برد.

مکان مسجد از این جهت که هم به مرکز شهر نزدیک می باشد و هم اینکه خود در بالی شهر وافع شده است می تواند مورد انتخاب بسیاری از خانواده های شهر مشهد جهت برگزاری مراسم ترحیم قرار گیرد.  مسجد الزهرا در راسته بلوار احمدآباد , حدفاصل خیابان رضا و ابوذرغفاری واقع شده است.

از مهم ترین مزایای این مسجد می توان به خادمان زحمتکشی که در آن فعالیت می نمایند اشاره کرد این افراد پی از آغاز مراسم وظایفی دارند که باید انجام دهند مثلا فرش ها با جاروبرقی تمیز شوند و یا روشن کردن سماور و تهیه آبجوش از اینگونه وظایفشان می باشد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید