ویژگی‌ های معماری مساجد اسلامی

ویژگی‌ های معماری مساجد اسلامی

معماری مساجد اسلامی یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین جنبه‌های هنر و فرهنگ اسلامی است که با ویژگی‌های خاص خود، تأثیرات عمیقی بر هنر و معماری جهان داشته است. در این مقاله، به بررسی ویژگی‌ها و الگوهای معماری مساجد اسلامی می پردازیم.

ادامه
نکات مهم در انتخاب مسجد برای مراسم ترحیم

نکات مهم در انتخاب مسجد برای مراسم ترحیم

یکی از نکات مهم در برگزاری مراسم ختم، انتخاب مسجد مناسب است. برخی از مساجد امکانات لازم برای برگزاری مراسم ختم را ندارند، ما در این مقاله به بیان نکات مهم در انتخاب مسجد برای مراسم ترحیم پرداخته ایم، امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود.

ادامه
عجیب‌ ترین مساجد جهان

عجیب‌ ترین مساجد جهان

مساجد، یکی از مهمترین پایگاه های مذهبی مسلمانان است که برنامه های مذهبی و فرهنگی زیادی در آن برگزار می گردد. در طول سالهای متمادی ، معماران و طراحان زیادی اقدام به ساخت مساجد با طرح های خاص و عجیب نموده اند. برخی از این مساجد به دلیل معماری خاص و منحصر به فرد خود، به عنوان عجیب‌ترین مساجد جهان شناخته می‌شوند. در این مقاله، به معرفی 10 مسجد عجیب و خاص دنیا می پردازیم.

ادامه
معروف ترین مساجد جهان

معروف ترین مساجد جهان

مساجد به عنوان مکان‌های عبادی و فرهنگی در جهان اسلام، همواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده‌اند. در این گزارش، به معرفی 10 مسجد زیبای جهان می‌پردازیم که هر کدام با معماری و تاریخچه‌ای منحصر به فرد، جاذبه‌های گردشگری مهمی در کشورهای مختلف به شمار می‌آیند.

ادامه