آداب رفتن به مراسم ختم

آداب رفتن به مراسم ختم

تشریفات بهشت مشهد برگزارکننده تشریفات مجالس ترحیم مشهد. تلفن های تماس : 38331044   و  09155156802

گروه تشریفات بهشت با آموزش حرفه ای به پرسنل پذیرایی خود توانسته است به بسیاری از خانواده های شهر مشهد خدمات ترحیم و ختم ارائه نماید.

ضوابط و مقررات فردی جهت حضور پرسنل پذیرایی در مراسم ختم به شرح زیر می باشد:

1 - پرسنل تشریفات بهشت در تمامی مجالس می بایست سر و صورت خود را آراسته نمایند و با نظمی بسیار زیاد در مسجد حاضر شوند.

2 -  این پرسنل باید از لباس های تشریفات استفاده نمایند و در حفظ آن کوشا باشند تا با ظاهری مناسب تر انجام وظیفه نمایند.

3 - پرسنل به هیچ وجه نمی توانند از تلفن همراه خود در حین برگزاری مراسم استفاده نمایند علت این موضوع این است که تمرکز خود را از دست داده و بازدهی شان پایین می آید.

4 - اگر کسالت دارید نباید در اینگونه مراسم شرکت کنید , چون شاید عطسه یا سرفه شما باعث رنجش میهمانان گردد. 

5 -  اگر در مسجد گوشی موبایل یا کیف پول پیدا کردید باید سریعا  آن را تحویل سرپرست تشریفات دهید تا وی آن را به مدیر مسجد تحویل دهد.

6 - پرسنل باید به سرپرست خود احترام گذاشته و از وی حرف شنوی داشته باشند تا مراسم به بهترین شکل برگزار گردد. وظیفه پرسنل مدیریت پرسنل در طی برگزاری مراسم بوده بنا بر این پرسنل باید از وی  اظاعت نمایند.

7 - قبل از شروع پذیرایی دست های خود را بشویید و در حفظ نظافت کوشا باشید , حتی شارژر یا کسی که مسئول تعویض ظروف دست خورده با ظروف تمیز است می تواند از دستکش استفاده نماید.

8 - با برخوردی مناسب و گشاده رویی از میهمانان پذیرایی نمایید و به درخواست میهمانان گوش دهید. به گونه ای رفتار کنید تا میهمانان حس خوبی ئاشته باشند و راحت باشند.

9 - اگر همکارتان احتیاج به کمک داشت وی را یاری نمایید تا حس همکاری بیشتر بین اعضا رشد نماید. اگر همکاران خود را یاری کنید توانسته اید در بهتر و باشکوه تر برگزار کردن مراسم کمک ویؤه ای کرده اید.

10 - قبل از رفتن به مسجد حتما دوش بگیرید و با استفاده از عطر , تن خود را خوشبو کنید.

11 - همیشه سر وقت در مراسم حاضر شوید و با تمام انرژی و تمرکز کافی وظایف خود را انجام دهید , بدین ترتیب کارها از روی ترتیب و نظم خود انجام شده و امور به بهترین نحو انجام می شوند.

12 - کلیه پرسنل تا قبل از اینکه سرپرست اجازه تعویض لباس فرم را صادر نکرده حق ندارند از کار دست کشیده یا لباس فرم خود را تعویض نمایند.

13 - پرسنل نباید در مسجد اقدام به شوخی و خنده نمایند و باید احترام این مکان و نیز صاحبان مراسم ر احفظ نمایند.

نظر بدهید