در زمان ویروس کرونا برای برگزاری مراسم ختم چیکار کنیم ؟

در زمان ویروس کرونا برای برگزاری مراسم ختم چیکار کنیم ؟

در زمان ویروس کرونا برای برگزاری مراسم ختم چیکار کنیم ؟

با توجه به اینکه سازمان بهداشت , برگزاری مراسم و محافل مختلف از جمله برگزاری مراسم ختم را تا اطلاع ثانوی ممنوع نموده است لذا کلیه مساجد و حسینیه های شهر مشهد مطابق دستور سازمان امور مساجد از پذیرفتن مراسم ختم و ترحیم نهی گردیده اند و صرفا برگزاری اینگونه مراسم در منازل قابل اجرا می باشد.

همچنین برگزاری مراسم تدفین بر سر خاک فقط با حضور چهار نفر از اعضای خانواده و یا نهایتا با حضور سرنشینان دو دستگاه خودرو در محل آرامستان با رعایت کامل ضوابط بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی انجام می شود.

راهنمای برگزاری مراسم ترحیم در منزل : 

1 - تهیه 100 عدد ظرف درب دار یکبارمصرف

2 - تهیه 100 عدد آبمیوه نی دار

3 - تهیه 100 عدد سیب , 100 عدد خیار 

4 - تهیه 100 عدد چاقو یکبارمصرف

5 - تهیه 100 عدد دستمال کاغذی تاشده

سپس اقلام ذکر شده را درون ظرف یکبار مصرف قرار دهید و پس از تکمیل شدن این پک پذیرایی برای حمل راحت تر توسط مهمانان آنها را به صورت مجزا داخل پلاستیک دسته دار قرار دهید.

از پذیرایی نمودن خرما , حلوا و شیرینی ترحیم حدالامکان پرهیز نمایید و در صورت اینکه بخواهید از این اقلام پذیرایی در مراسم ختم استفاده کنید , می توانید از چنگال اردو یکبار مصرف که با نام چنگال دو شاخه یا چنگال خرما شناخته می شود استفاده کنید.

برای ایجاد فضای معنوی و مغموم می توانید یک نفر مداح هماهنگ نمایید و یا اینکه از طریق شبکه قرآن در تلویزیزون و یا رادیو این فضا را بوجود بیاورید. بهتر است از تقدیم قران به مهمانان پرهیز نمایید اما در صورت انجام این کار می توانید تعداد 50 عدد قران به صورت قرضی دریافت نمایید.

از پذیرایی نمودن چای نیز خودداری نمایید , اگر می خواهید چای سرو نمایید باید از لیوان کاغذی یکبار مصرف استفاده نمایید و درب منزل نیز می توانید برای نصب بنرهایی که دوستان به شما تقدیم می نمایند از چسب کارتن یا نخ استفاده نمایید.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید