رزرو مسجد امام علی خیابان فرامرزر عباسی مشهد

✔️ نام مسجد : امام علی (ع)
✔️ منطقه : فرامرز
✔️ آدرس مسجد امام علی مشهد : بین فرامرز عباسی 19 و 21
✔️ ظرفیت کل : حدودا 500 نفر
✔️ تعداد صندلی قسمت آقایان : 70 عدد
✔️ تعداد صندلی قسمت بانوان : 70 عدد
✔️ تعداد خدمه آبدارخانه : 1 نفر آقا , 1 نفر خانم
✔️ زمان ارائه خدمات : از شنبه تا جمعه
✔️ تعداد شیفت برگزاری مراسم ترحیم : صبح ظهر شب
✔️ آسانسور : به دلیل همسطح بودن قسمت آقایان و بانوان نیازی به آسانسور نیست.

☎️ در صورت تمایل , برای رزرو مسجد امام علی خیابان فرامرزر عباسی مشهد توسط تشریفات بهشت می توانید تماس بگیرید:
09155156802 - 38331044

اشتراک گذاری:

مسجد امام علی خیابان فرامرزر عباسی مشهد

یکی از زیباترین مساجد مشهد در خیابان فرامرز عباسی مشهد , مسجد امام علی نام دارد. بنای این مسجد در خیابان فرامرز عباسی 19 واقع شده است , مسجد از مساحت و وسعت زیادی برخودار می باشد و بیشتر مناسب مراسم و مجالس بزرگ می باشد.این مسجد از مساجد معروف مشهد است که با توجه به دارابودن امکانات فراوان مانند آسانسور و میز و صندلی های نو و تمیز می تواند میزبان مناسبی جهت برگزاری مراسم ختم و ترحیم باشد.

نزدیک ترین مسجد : مسجد ثامن الائمه

خدمات ترحیم گروه تشریفات بهشت :

✔️ برگزاری مراسم تشییع  و خاکسپاری بر سر مزار 

✔️ برگزاری مراسم ترحیم و ختم در مساجد

✔️ برگزاری خدمات مجالس ترحیم در منزل و رستوران

✔️ ارائه خدمات کامل به خانواده متوفی 

مشاهده خدمات تشریفات بهشت

تصاویر مسجد امام علی مشهد:

 

اطلاعات بیشتر در مورد مسجد امام علی مشهد

از بهترین مساجد مشهد می توان به مسجد امام علی فرامرز مشهد یا مسجد فرامرز مشهد نام برد. این مسجد از هیئت امنای بسیار زحمتکشی برخوردار می باشد و توانسته با مدیریت خود در خدمت بسیاری از خانواده های این شهر باشند.این مسجد از بزرگترین مساجد شهر مشهد بوده و می توان آن را یکی از بهترین میزبانان مراسم ختم و ترحیم در این شهر دانست. جهت رزرو مسجد امام علی مشهد و یافتن شماره تماس مسجد مشهد می توانید با تشریفات بهشت مشهد تماس بگیرید و جهت رزرو هر مسجد و در هر منطقه از ما کمک بگیرید. این مسجد در حاشیه ی اصلی خیابان فرامرز عباسی واقع شده است  و آدرس دقیق آن حد فاصل فرامرز 19 و 21 می باشد. حداکثر ظرفیت این بنا حدود 700 نفر است البته اگر مهمانان را در رفت و آمد بدانیم این مسجد می تواند از 1500الی 2000 نفر مهمان میزبانی نماید. از مزایای این مسجد می توان به وجود جای مناسب جهت نصب بنر و فضایی مناسب جهت  نصب بنراقدام نمود.

مسجد امام علی در دو بخش مجزا برای خانم ها و آقایان ساخته شده است که البته این دو بخش در قسمت همکف مسجد واقع شده اند. این بنای مذهبی دارای آسانسور می باشد و افراد می توانند برای رفتن به طبقات فوقانی از آسانسور بهره ببرند.فضای مسجد از معماری و زیبایی خاصی برخوردار می باشد و شاید بتان آنرا زیباترین مسجد در منطقه فرامرز عباسی دانست.

مسجد و بنای مذهبی امام علی مشهد سال 84 در بلوار شهید فرامرز عباسی , حد فاصل فرامرز عباسی 19 و 21 کلنگ خورد و مردم توانستند در همسایگی این مسجد فیض برده و از همسایگی با خانه خدا لذت ببرند. آدرس مسجد امام علی فرامرز عباسی مشهد را می تان به این صورت تعریف نمود : مشهد , بلوار فرامرز عباسی , حد فاصل فرامرز 19 و 21 , مسجد امام علی ( ع ) .

همیشه بیاد داشته باشید جهت انتشار اعلامیه محل و زمان مراسم ترحیم برای آشنایان و اقوام و دوستان باید محل مسجد را حتما بنویسید تا دوستان آن رار با مساجد مشابه اشتباه نگیرند و و اشتباه به مسجد دیگر طی مسیر ننمایند. برای سهولت یافتن در پیدا کردن مسجد امام علی اگر مبدا حرکتی را چهارراه میلاد در نظر بگیرید می توان گفت که باید به سمت میان استقال حرکت نمود و پس از رسیدن به میدان استقلال مسیر مستقیم را انتخاب نموده تا به اولین چهارراه پس از آن برسید به محض رسیدن به این چهارراه که فرامرز عباسی نام دارد باید به سمت چپ چهارراه برانید و تا در اواسط این بلوار به مابین خیابان 19 و 21 برسید. ضمن اینکه که خیابان های فرد این بلوار در سمت راست قرار گرفته اند.راه مناسب دیگری که برای رسیدن به این مسجد وجود دارد این است که انتهای بلوار فرامرز ابتدا بایستی به سمت چهاراهی که محل تقاطع بلوار فرامرز عباسی و بلوار جانباز است حرکت نمایید و پس از رسیدن به این چهاراه باید به سمت پل حرکت نموده و از زیر پل به سمت چهارراه مذکور دور بزنید و پس از رسیدن به چهارراه به سمت راست برانید و به یمت مسجد طی مسیر نمایید.

مسجد فرامرز عباسی از مساجدی است که توانسته است در امر پرورش نیروی بسیج چه به عنوان افراد بسیجی محلی و چه جوانان از مناطق و خیابان های دیگر است تلاش فراوان نموده و در جذب این نوع افراد اهتمام نماید. از فعالیت های این پایگاه در مسجد امام علی می توان به این موارد اشاره نمود که در امور برپایی موکب در ماه های محرم و دهه های مختلف محرم بسیار پر تلاش بوده و این جوانان در زمان برگزاری ماه های مذهبی به تزیین این موکب نصب پرچم و بنر های نرتبط با آن ماه ها با ذوق و تلاش فراوان خود اقدام نموده و مثلا با چای شیرکاکائو و یا بسته های پذیرایی و یا شربت زعفرانی از زائرین وافرادی که تمایل به شرکت در اینگونه محافل دارند پذیرایی را به عمل می آورند.

از دیگر موارد می توان به بزرگداشت و احترام نظامی به شهدای هشت سال دفاع مقدس اشاره نمود که با تاووت های تزیینی با گل های به رنگ سبز و سفید قرمز و پرچم های نمادین اشاره کرد. ازدیگر فعالیت های مذهبی تاین است که با تشکیل هیات حضرت علی مراسم مذهبی و سوگواری برای ائمه اطهار و شادی و تولد امامان و معمعصومین شیعه پرداخت. ضمن اینکه مردم و همسایگان مسجد با شرکت در عاههای روزانه مذهبی مانند دعای توسل و دعای کمیل هیچ گاه مسجد را تنها نگذاشته اند و همیشه از فیوضات این محافل بهره مند شده اند.

شایان ذکر است که بنای این مکان مذهبی در سال های حدود 97 تا 98 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت می توان با دیدن مسجد در نمای بیرونی و نمای داخلی این تغییرات را حس نمود مثلا در مسجد دستخوش تغییرات توسط اساتید مرمتگر این شهر قرار گرفت. نمای بیرونی مسجد با آجرهای خوش رنگ و نقوش اسلامی با رنگ متضاد بازسازی گردید تا نمای این مکان مذهبی بیشتر از پیش در چشم دوستداران مسجد قرار گیرد. داخل مسجد نیز با نقوش اسلیمی و سنگ کاری آیینه کاری مزین شد و به جرات می توان گفت که این مسجد پس از مرمت به عنوان زیباترین مساجد مشهد از نظر زیبایی مورد نظر قرار گرفت. گفتنی است که گنبد و طاق بنای مذهبی نسبت به قبل مورد تغییرات فراوانی قرار گرفت. در این مرمت می توان به بازسازی و سنگ کاری پله ها اشاره نمود , سنگ های به کاربرده شده در این مسجد سنگ های مرمر سفید رنگ می باشد و از این نظر که تعداد پله های مسجد کم است این مسجد مناسب افراد مسن و پیر می باشد چون بالارفتن از پله ها کار سختی می باشد...

این مسجد بیشتر مناسب مراسمی می باشد که تعداد مهمان مراسم ختم و ترحیم شان حدود 1000 نفر می باشد به همین دلیل خانواده هایی که منزلشان دور از این مسجد است باز هم این مکان مذهبی را بابت میزبان مراسم متوفی انتخاب می نمایند. از دیگر مریت های این مسجد وجود جای پارک فراوان و مناسب در دور تا دور مسجد است که مهمانان از این نظر دغدغه پارک خودرو را ندارند و براحتی می توانند در کوچه های اطراف مسجد ماشین خود را پارک نمایند ضمن اینکه مسجد در خیابان اصلی نیز جای پارک مناسب هم در طرف مسجد و هم روبروی آن می باشد .

مسجد امام علی داخل مسجد اجازه نصب بنر را نمی دهد به علت اینکه نصب بنر با چسب پنج سانتی و یا چسب پهن و یا میخ صورت می پذیرد و اینکه دیوارها سوراخ و خدشه دار نشود با احترام از صاحبان مراسم و گروه های تشریفات ترحیم می خواهند که بنرها و اطاعیه های ترحیم را اخل مسجد به دیوار نصب ننمایند به همین دلیل هیئت امنای مسجد امام علی با در نظر گرفتن این موضوع , محلی مناسب جهت نصب پرچم و بنرهای تغزیه را در نظر گرفته و مهمانداران تشریفات می توانند با خیال راحت و سهولت فراوان به انجام این مورد بپردازند...

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

سوالات متداول

مسجد امام علی فرامرز عباسی دارای حسینیه می باشد ؟
بله این مسجد در قسمت بانوان صاحب حسینیه می باشد. هیئت امنا و مدیریت محترم این مسجد با قرار دادن حسینیه در این بنای مذهبی مشکل بانوانی که مشکل شرعی داشته و قصد عزیمت به مسجد را دارند را حل نموده اند و بانوان می توانند جهت اعمال مذهبی فعالیت داشته باشند.
ظرفیت مسجد امام علی چقدر می باشد ؟
این مسجد می تواند حدود 1500 نفر مهمان را در خود جای دهد. زیربنایقسمت آقایان و بانوان در این مسجد تقریبا برابر می باشد و می توان گفت در هر دو قسمت می تواند مهمان برابر در خود جای دهد , با توجه به اینکه مهمان مراسم ترحیم در رفت و امد می باشد براحتی ظرفیت و گنجایش آن همین تعداد 1500 تا 2000 نفر دریک شیفت می باشد. ورودی مسجد دارای چند پله می باشد که پس از بالا رفتن از این پله ها به دو درب ورودی مرسید که درب سمت راست قسمت آقایان محترم و درب سمت چپ ورودی قسمت خانم ها یا همان بانوان محترمه می باشد.
تعداد صندلی و میز در قسمت آقایان و بانوان چندتاست ؟
تعداد صندلی در قسمت آقایان را می توان 75 عدد تخمین زد و در قسمت بانوان تعداد صندلی را می توان حدود 60 عدد به شمار آورد. می توان این توضیح را داد که در هر مسجد برای هر دو صندلی یک عدد میز را در نظر گرفت و هر دو نفر از یک میز به صورت مشترک از یک میز استفاده می نمایند مثلا می توانند از جعبه دستمال کاغذی و آب معدنی که روی میز قرار گرفته شده است استفاده نمایند. خادمین زحمتکش این مکان مذهبی پیش از آغاز مراسم به نظافت و تمیز کردن میزها و صندلی ها می پردازند تا از آبروی صاحبان مراسم در برابر مهمانان دفاع کنند. گفتنی است که اگر صندلی های مسجد پر شود مهمانداران تشریفات بهشت با درایت و مدیریت سرپرستان ارشد ردیف هایی با استفاده از دستمال کاغذی و آب معدنی و پوشه مخصوص تراکت راروی زمین تعبیه می نمایند تا مهمانان با نظم در این ردیف ها نشسته تا مهمانداران از آنان به ترتیب پذیرایی نمایند.
نزدیک ترین مسجد به بنای مسجد امام علی کدام مسجد است ؟
نزدیک ترین مسجد به این مسجد را می توان مسجد ثامن الائمه که هم از فرامرز عباسی 8 و هم از فرامرز عباسی 12 راه دارد می توان به سمت مسجد طی مسیر نمود. این مسجد نیز همانند مسجد امام علی از امکانات مناسبی جهت میزبانی از مراسم ختم بهره مند می باشد این مسجد از فضای بسیار بزرگی بهره برده و می تواند حدود 1500 نفر مهمان را در خود جای دهد. این مسجد یک کسجد محلی به شمار می آید و در کنار آن یک بازار محله کوچک قرار دارد. این مسجد جهت رفاه حال سالمندان از آسانسور برخوردار است و تا به امروز توانسته بسارب از مهمانان مراسم ترحیم را درخود جای دهد...
مسجد امام علی در چند شیفت میزبان مراسم و مجالس می باشد ؟
این مسجد همانند سایر مسجدهای معروف مشهد در سه شیفت به برگزاری مراسم ختم می پردازد , شیفت های آن در سه نوبت صبح و ظهر و شب می باشد.

نظر بدهید