رزرو مسجد امام سجاد (ع) مشهد

✔️ نام مسجد : امام سجاد (ع)
✔️ منطقه : سجاد
✔️ آدرس مسجد امام سجاد (ع) مشهد : بلوار سجاد , نبش خیابان امین
✔️ ظرفیت کل : حدودا 800 نفر
✔️ تعداد صندلی قسمت آقایان : 60 عدد
✔️ تعداد صندلی قسمت بانوان : 40 عدد
✔️ تعداد خدمه آبدارخانه : 1 نفر آقا , 1 نفر خانم
✔️ زمان ارائه خدمات : از شنبه تا جمعه
✔️ تعداد شیفت برگزاری مراسم ترحیم : صبح , ظهر , شب
✔️ آسانسور : دارد

☎️ در صورت تمایل , برای رزرو مسجد قبا مشهد توسط تشریفات بهشت می توانید تماس بگیرید:
09155156802 - 38331044


بهترین مسجد در منطقه سجاد مشهد , مسجد امام سجاد مشهد نام دارد , این مسجد از فضای بسیار بزرگی بهره می برد وبیشتر مناسب حال خانواده هایی است که جمعیت بالایی دارند این مسجد مناسب مجالس با تعداد مهمان حدود 1500 الی 2000 نفر می باشد. این مسجد حسینیه امام سجاد مشهد را در خود نیز جای داده است. مسجد امام سجاد ع را با نام مسجد امین نیز می شناسند ودلیل آن این می باشد که مکان آن نبش خیابان امین در بلوار سجاد می باشد...

اشتراک گذاری:

رزرو مسجد امام سجاد (ع) مشهد

بهترین مسجد در منطقه سجاد مشهد , مسجد امام سجاد مشهد نام دارد , این  مسجد  از فضای بسیار بزرگی بهره می برد وبیشتر مناسب حال خانواده هایی است که جمعیت بالایی دارند این مسجد مناسب مجالس با  تعداد مهمان حدود 1500 الی 2000 نفر می باشد. این مسجد حسینیه امام سجاد مشهد را در خود نیز جای داده است. مسجد امام سجاد ع را  با نام مسجد امین نیز می شناسند ودلیل آن این می باشد که مکان آن نبش خیابان امین در بلوار سجاد می باشد.

نزدیکترین مسجد : مسجد امام حسن مجتبی

تصاویر مسجد امام سجاد 

مسجد امین از مجهزترین مساجد شهر مشهد می باشد 

مسجد امین مشهد یا مسجد سجاد مشهد این مسجد دارای فضای بسیار بزرگی می باشد و وجود تعداد زیادی میز و صندلی , این مکان مذهبی را به یکی از مجهزترین مساجد سطح شهرمان مشهد تبدیل نموده است. مسجد و حسینیه امام سجاد مشهد در دو طبقه مجزا که جناب آقایان در طبقه همکف و بانوان محترمه در طبقه فوقانی یا طبقه اول , جهت برگزاری مراسم ختم یا مذهبی مستقر می شوند.  رزرو مسجد امام سجاد مشهد.این مسجد بهترین و زیباترین بنای مذهبی در نقطه سجاد مشهد می باشد.گروه تشریفات بهشت مشهد جهت رفاه حال خانواده های مصیبت دیده برای رزرو مسجد در مشهد در کنار شما است.

* تلفن مسجد سجاد مشهد

جهت آگاهی از رزرو دادن مسجد در مراسم ختم و ترحیم می توانید با تشریفات بهشت تماس حاصل کرده و از خالی یا پر بودن مسجد در تایم مورد نظرتان آگاه شوید. شما می توانید برای رزرو مسجد در هر منطقه از شهر مشهد از ما کمک بگیرید , بنا به تعداد مهمان مراسم و شلوغ یا خلوت بودن مراسم متوفی از نظر تعداد مهمان می توانید بین یک تا سه شیفت مساجد را رزرو نموده و مراسم ختم عزیزانتان را در آن برگزار نمایید. تشریفات بهشت از نظر ارائه خدمات ترحیم نیز شما را پشتی بانی کرده و با توجه به منو و بودجه مورد نظر از این نظر نیز ب شما عزیزان خدمت می نماید. از دیگر مساجد معروف مشهد می توان به مسجد امام حسن مجتبی و در بلوار خیام که در نزدیکی بلوار سجاد است می توان به مسجد قبا و مسجد امام حسین نیز اشاره نمود...

 * آدرس مسجد سجاد نبش خیابان امین می باشد 

مسجد سجاد در خیابان امین شرقی واقع شده است این خیابان در ابتدای سجاد 21 می باشد . منطقه سجادشهر مشهد از مهم ترین محله ها و خیابان های شهر بزرگ مشهد است . این مسجد از چند مسجد برتر شهر مشهد به حساب می آید... از زیبایی های مسجد می توان به معماری و بنای اشاره نمود مسجد توسط معماران اسلیمی و مهندسان خوش ذوق ساخته شده است این مسجد با آیینه کاری سقف و کمی از دیوارها توانسته خود را در زمره زیباترین مساجد شهر مشهد قرار دهد.  جهت رزو این مسجد می توانید تنها با یک تماس ساده با تیم تشریفات بهشت این مکان مذهبی را جهت برگزاری مراسم ختم و ترحیم متوفی تان رزرو نموده و میزبانی مطمئن را برای این مورد انتخاب نموده و برگزاری مراسم عزیزان تان را به ما بسپارید... ما می توانیم این بنای مذهبی را در روز و ساعت مورد نظر خانواده متوفی رزرو و ثبت سفارش کنیم . این مسجد مقدس در تمام روزهای هفته در سه نوبت صبح ظهر و شب در ساعت های 9 تا 11 - 2 تا 4 - 6.30 تا 8 شب رزرو می دهد. بعضا خانواده هایی که می دانند مراسم مرحوم یا مرحومه شان از تعداد زیادی مهمان برخوردار است اقدام به رزرو  و ثبت دو شیفت در یک روز و یا در دو روز وهر روز در یک شیفت می نمایند. 

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

* مسجد امین میزبان مطمئن جهت مراسم ختم و ترحیم می باشد 

اکر به دنبال میزبانی مطمئن از نظر وجود امکانات مناسب و فضایی روحانی و زیبا با معماری اسلامی جهت برگزاری مراسم ختم متوفی عزیزتان هستید می توانید مسجد امام سجاد مشهد را انتخاب نمایید. این مسجد از نظر امکانات رفاهی و حفظ آبروی شما در برابر مهمانان مراسم ختم بسیار مجهز و شیک بوده و از نظر منطقه مکانی نیز در بهترین منطقه شهر مشهد بلوار سجاد قرار گرفته است . در این منطقه از شهرمان مساجد مهم زیادی وجود دارد اما مسجد سجاد از همه نظر از دیگر مساجد یک سر و گردن بالاتر می باشد این مسجد از نظر مساحت و جای دادن مهمان فوق العاده بزرگ بوده و می تواند مهمانی در حدود 2000 نفر را در خود جای دهد . 

* مسجد سجاد از مساجدی است که دارای بیشترین تعداد صندلی می باشد 

با توجه به اینکه این مسجد از بزرگترین مساجد مشهد بوده و از تعداد زیادی صندلی برخوردار می باشد می توان این مسجد را از با امکانات ترین مساجد مشهد دانست , اگر مراسم متوفی از تعداد زیادی مهمان برخوردار باشد و در حین مراسم کلیه صندلی های مسجد اشغال شود مهمانداران تشریفات وارد عمل شده و با تعبیه ردیف هایی متشکل از جاتراکتی یا لوح تراکت , آب معدنی کوچک , جعبه دستمال کاغذی در کف مسجد و روی زمین مهمانان مراسم را جهت نشستن در این ردیف ها هدایت می نمایند. مهمانان با توجه به هدایت مهمانداران در این ردیف ها نشسته و توسط مهمانان با چای از آنان پذیرایی به عمل می آورند و نیز مسئول اهدای قران با تقدیم این کتاب آسمانی به مهمان مراسم به وظایف خود عمل می نمایند. مهمان پس از نشستن و خواندن فاتحه برای متوفی از جای خود برخاسته و به صاحبان مراسم تسلیت عرض نموده و پس از نشستن به خواندن قران و نوشیدن چای پرداخته و در پایان بعد از دریافت پک پذیرایی از مسجد خارج می شوند.

* مسجد سجاد از سیستم صوتی برخوردار می باشد

مسجد خود دارای سیستم صوتی می باشد اما باید این نکته را در نظر داشت که اسن سیستم بیشتر جهت برگزاری نماز و رسیدن صئای امام جماعت به نمازگزاران می باشد. برای مداحی مراسم ختم و استفاده آن توسط قاری قران در مراسم ختم قابل استفاده می باشد اما کیفیت آن جهت برگزاری و اجرای مداحان مراسم  مجالس خیلی مناسب نمی باشد. امروزه مداحان و قاریان مراسم عزاداری خود به سیستم صوتی می باشند این سیستم صوت دارای دو باند , دو پایه بلند , یک دستگاه تنظیم صدا و میکروفون مخصوص خواندن و تلاوت در اینگونه مراسم و مجالس می باشد. گفتنی است که در قسمت آقاین یک خروجی صدا برای رسیدن صدا به قسمت بانوان وجود دارد که صدایی که در قسمت آقایان می باشد با همان کیفیت و همان صدا به قسمت خانم ها می رسد. همیشه یکی از مشکلات مساجد این است که صدای مداح از قسمت آقایان با کیفیتی مناسب به قسمت بانوان نمی رسد اما مسجد سجاد با فکر و اندیشیدن به این موضوع توانسته این مشکل و موضوع را برای طبقه فوقانی حل نماید.

* مسجد بلوار سجاد مشهد مجهز به آسانسور می باشد 

مسجد مجهز به آسانسور می باشد و خانم ها یا بانوان می توانند با استفاده از این مزیت به سمت قسمت مربوطه روانه شوند , قسمت بانوان به بزرگی قسمت آقایان نیست اما مناسب حال مراسم ختم برگزاری مراسم با تعداد مهمان زیاد نیز می باشد. اما با توجه به اینکه بنای مذهبی این مسجد از مساحت بالایی برخوردار می باشد می توان این مسجد را مناسب مراسم با تعداد مهمان زیاد مثلا  حدود 1000 تا 2000 نفر دانست. شاید بتوان این مسجد را بزرگترین بنای مذهبی در بلوار سجاد مشهد و حتی کل مشهد دانست. قسمت بانوان مسجد امام سجاد در طبقه بالا یا فوقانی بر قسمت آقایان واقع شده است , بانوان محترمه می توانند با استفاده از آسانسور به طبقه فوق الذکر رفته و در مراسم حضور یابند یکی دیگر از راه های رسیدن به این منطقه استفاده از پله های مسجد بوده و می توان از این مورد نیز به طبقه بالایی رفت. در این مسجد دو راه پله وجود داشته که یکی در جلوی مسجد و دیگر راه نیز در پشت مسجد تعبیه شده است که یکی به در پشت مسجد بانوان و دیگری درب جلوی مسجد می توان طی مسی نمود. 

* مسجد خیابان امین دارای حیاط بزرگ جهت چیدمان تاج گل می باشد 

مسجد دارای حیاط وفضای بزرگی می باشد و می توان تاج گل ها و بنرهای مهمانان را در آن جای داد. مسجد امام سجاد دارای کفشداری بوده و می توان به راحتی کفش ههای خود را به قسمت مربوطه تحویل داد و کلید دریافت نمود. مکان اصلی جهت نصب بنرها درب ورودی اصلی مسجد می باشد که محل آن با چوب و گیره تعبیه شده که همی قابلیت نصب با میخ و چکش و هم با چسب پهن یا پنج سانتی را دارد. بنرهایی که توسط مهمانان مراسم به مسجد سجاد آورده می شود توسط مهمانداران تشریفات بهشت دریافت شده و در محل فوق الذکر نصب می گردند. ایین مکان ظرفیت و قابلیت نصب حدود 20 بنر را دار می باشد که اگر گنجایش آن تکمیل شود می توان مابقی و سایر بنرها را داخل حیاط مسجد نصب کرد در حیاط می توان بنرها را با چسب به دیوار زد و به نحوی از افرادی که بنر را برای عرض تسلیت به خانئاده متوفی اهدا کرده اند , تشکر نمود. تاج گل ها نیز به همین صورت که گفته شد هم می توان در ابتدای درب ورودی و هم در راهرو ورودی و هم در حیاط مسجد چیدمان شوند. ضمن اینکه یک عدد تاج گل نیز می توان داخل مسجد و در کنار میز مداح قرار داد. البته ورود بیشتر از یک عدد تاج گل داخل مسجد بر خلاف قانون مساجد بوده و نمی توان این کار را انجام داد. علت این موضوع این است که آبریزی تاج گل ها باعث کثیف شدن فرش های مسجد شده و هزینه ای گزاف روی دست هیئت امنای مسجد خواهد گذاشت.

* خدمات ترحیم تشریفات بهشت به شرح زیر می باشد 

از خدمات ترحیم تشریفات بهشت که می توانیم برای مراسم ختم مرحوم یا مرحومه شما ارائه دهیم می توان به موارد زیر اشاره کنیم : 1 - رزرو مسجد 2 - مهماندار مراسم 3 - مداح مجلس 4 - پک پذیرایی 5 - چای و قند 6 - لیوان کاغذی 7 - دستمال کاغذی 8 - حمل لوازم و ...

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

سوالات متداول

مسجد امام سجاد کجاست ؟ یا آدرس دقیق مسجد امام سجاد کجاست ؟
این بنای مذهبی در بلوار سجاد مشهد , سجاد21 واقع شده است . سجاد 21 همان خیابان امین نام دارد و به همین جهت مسجد را با نام مسجد امین نیز می شناسند. این مسجد جهت برگزاری مراسم ختم و ترحیم مناسب خانواده هایی می باشد که محل زندگی شان در خیابان های سجاد و خیام , جانباز , وکیل اباد و معلم است , می باشد. این مسجد را میتوان از معروف ترین مسجدهای مشهد به شمار آورد , بسیاری از خانواده های مشهدی عزیز میزبانی مراسم ختم عزیزانشان را به این مسجد و بنای مذهبی می سپارند...
آیا مسجد از کفشداری و مسئول کفشداری بهره می برد ؟
بله این مسجد به علت اینکه مراسم و مجالس با تعداد مهمان های زیادی در آن برگزار می شود باید از این امکان بهره ببرد تا کفش ها در امنیت کامل و نظم نگهداری شده و مهمان از این نظر دغدغه های را حس ننماید. کفشداری مسجد در ابتدای لابی آن واقع شده و مهمان پس از ورود به آن کفش های خود را تحویل شخص مربوطه می دهد . به محض خروج کفش های خود را صحیح و سالم تحویل می گیرد. این مورد یکی از مهم ترین مزیت های مسجد امام سجاد به شمار می آید.
تعداد مجموع میز و صندلی مسجد در قسمت های آقایان و بانوان چند می باشد ؟
در مجموع دو قسمت می توان حدود 110 عدد صندلی را و نصف این تعداد را میز در نظر گرفت. صندلی های این مسجد از فریم فلزی و رویه ی چرمی ساخته شده است و میزهای آن نیز فلزی با سطح شیشه ای می باشد به گونه ای که بین هر دو صندلی یک میز شیشه ای یا عسلی جای می گیرد و هر دو مهمان می توانند به صورت مشترک از یک میز استفاده نمایند. پس ازینکه مهمانان روی صندلی نشستند و دیگر صندلی خالی برای نشستن وجود نداشت مهمانداران تشریفات بهشت با تعیبه ردیف های روی زمین که از جعبه دستمال کاغذی , آب معدنی و پوشه تراکت تشکیل شده است دیگر مهمانان مراسم را جهت نشستن منظم ئر این ردیف ها راهنمایی می نمایند...
این مسجد در چند شیفت به برگزاری مراسم ختم و مجالس ترحیم می پردازد ؟
در سه شیفت صبح و عصر و شب به میزبانی از مهمانان مراسم ختم می پردازد. ساعات برگزای مراسم نیز صبح از 9 تا 11 , عصر 4 تا 6 , شب از 19 تا 20:30 می باشد.
در روزهای پس از کرونا در چند جلسه به بزگزاری مراسم ختم می پردازند ؟
بنا به سلیقه خانواده متوفی و در نظر گرفتن چندین پارامتر می توان تعداد جلسات برگزاری مراسم ختم را مشخص نمود اول اینکه باید بنا به تعدا مهمان مراسم باید تعداد جلسات این مورد را تعیین کرد به عنوان مثال خانواده هایی که تعداد مهمانشان حدود 2000 نفر می باشد می توانند تعداد جلسات مراسم ختم مرحومشان را در دو جلسه برگزار نمایند و مثلا خانواده ای که حدود 300 تا 400 نفر مهمان دارند می توانند تعداد جلسه مراسمشان یک نوبت تعیین نمایند. دوم اینکه بنا به وصیت متوفی می توان این مورد را تعیین نمود سوم اینکه بعضا به علت شرایط بد روحی و گرفتن تصمیمات احساسی با توجه به اینکه تعداد مهمان زیادی ندارند تعداد جلسات را بیشتر از یک نفر تعیین می نمایند...
معمولا صاحبان مراسم در چند شیفت مراسم را باید برگزار نمایند ؟
برای جواب به این سوال باید به چند مورد توجه کرد که در زیر به شرح آن می پردازیم : اول باید به پرجمعیت یا کم جمعیت بودن خانواده تان دقت نمایید به عنوان مثال در یک خانواده که تعداد برادر و خواهران زیادی وجود دارد و هر کدام صاحب عروس و داماد هستند می توان حدس زد که این مراسم شامل مهمان زیادی خواهد بود و یا افراد معروفی که صاحب مشاغل بزرگ با تعداد کارکنان زیادی هستند می توان گفت باید تعداد مهمان را زیادتر از حد معمول دانست و باید تعداد شیفت مجلس ختم را حداقل در دو شیفت برگزار کرد . دوم اینکه بعضا میتوان با توجه به رعایت وصیت متوفی , مرحوم یا مرحومه باید تعداد شیفت یک مراسم را تعیین نمود...
صاحبان مراسم جهت هزینه یک شیفت مسجد امام سجاد چه مبلغی را باید پرداخت ؟
جهت دانستن این مبلغ می توانید با تشریفات بهشت تماس گرفته و بصورت تلفنی از این بحث مطلع شوید. ولی باید گفت مبلغی که باید برای این مسجد پرداخت کنید نسبت به امکانات مسجد و یا زیبایی و شکوه این مکان مذهبی منصفانه و عقلانی می باشد.
مسیرهایی که به منتهی به مسجد امام سجاد می شود کدامند ؟
می توان از مسیرهای متفاوتی به این مسجد و مکان مذهبی رسید به عنوان مثال اگر شما در منطقه دستغیب باشید و بخواهید به مسجد امام سجاد بروید باید به سمت چهارراه خیام ( تقاطع دستغیب و سجاد ) حرکت نموده و این چهارراه را رد کرده پس از آن چهرراه بهار و بزرگمهر عبور کرده تا پس از طی این مسیر به سجاد 21 رسیده حالا شما به مکان مورد نظر رسیده اید و اگر مبدا شما وکیل آباد باشد باید به سمت میدان پارک حرکت کرده و پس از آن داخل بلوار سجاد شوید و پس از آن از دور برگردان دور بزنید و به سمت سجاد21 طی مسیر نمایید.
حسینیه امام سجاد مشهد ؟
مسجد امام سجاد در خود حسینیه امام سجاد را جای داده است تا بانوانی که دارای عذر شرعی می باشند بتوانند در این مکان مذهبی حاضر شوند و به راز و نیاز خود بپردازند و از این نظر هیچ مشکلی برای آنان وجود نداشته باشد. این مسجد را می توان از همه نظر به عنوان بهترین مساجد مشهد دانست.
آیا مسجد سجاد ع دارای سیستم می باشد ؟
این مسجد دارای سیستم صوتی می باشد اما این سیستم مناسب جهت برپایی و اقامه نماز می باشد گرچه در مراسم ختم و مجالس ترحیم از سیستم صوتی حرفه ای استفاده می شود این سیستم ها توسط مداحان و قاریان مراسم به مسجد آورده شده , نصب و تنظیم می گردد و در مسجد استتفاده می گردد . پس از اتمام مراسم جمع آوری شده و از مسجد برده می شود...

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

نظر بدهید