مسجد امام سجاد (ع) مشهد

☷ مسجد امام سجاد (ع) یکی از بزرگترین مساجد منطقه سجاد مشهد است که نبش خیابان امین واقع شده است، ظرفیت مسجد سجاد حدود 800 نفر بوده و دارای امکاناتی همچون آسانسور، صندلی در قسمت آقایان و بانوان و سیستم تهویه می باشد. مسجد سجاد مشهد دارای فضای پارک مناسب می باشد و در تمام ایام هفته جهت برگزاری مراسم ختم و ترحیم قابل رزرو می باشد.


☎️ در صورت تمایل , برای رزرو مسجد امام سجاد (ع) مشهد توسط تشریفات بهشت می توانید تماس بگیرید:
09155156802 - 38331044

اشتراک گذاری:

مسجد امام سجاد (ع) مشهد

مسجد سجاد مشهد یکی از بهترین مساجد مشهد واقع در منطقه سجاد مشهد است که دارای فضای بزرگی بوده و امکان پذیرایی  حدود 1500 الی 2000 نفر ( با در نظر گرفتن در رفت و آمد بودن مهمان مراسم ترحیم ) میهمان را برای برگزاری مراسمات ختم و ترحیم دارد. مسجد امام سجاد دارای حسینیه بوده و نبش خیابان امین بلوار سجاد واقع شده است.

عده ای از اهالی منطقه سجاد مشهد این مسجد را به نام مسجد امین می شناسند، از امکانات مسجد سجاد می توان به سیستم سرمایش و گرمایش خوب، جای پارک مناسب، وجود 60 صندلی در قسمت آقایان و 40 صندلی در قسمت بانوان، خدمه آقا و خانم در آبدار خانه اشاره نمود. 

 تشریفات بهشت در مسجد سجاد تا به امروز میزبان تعداد زیادی مراسم ختم و ترحیم بوده است و تمام تلاش خود را برای برگزاری هر چه بهتر مراسمات ختم و ترحیم نموده است که رضایت تمام صاحبان عزا از خدمات تشریفات بهشت خود گواهی بر این مسئله می باشد. از مهم ترین خدمات تشریفات در برگزاری مراسم ختم می توان به رزرو مداح , مهماندار و تهیه پک پذیرایی اشاره نمود. پک های پذیرایی به درخواست صاحبان عزا می توان شامل انواع میوه، آبمیوه، حلوا، خرما و شیرینی باشد که از بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه و محصولات بهداشتی تهیه شده است.

از مهم ترین ویژگی های مسجد امام سجاد مشهد می توان به تعداد زیاد میز و صندلی , وجود آسانسور , وجود فضایی برای نصب بنر , حیاط بزرگ جهت چیدمان پایه گل , فرش های یکرنگ , سیستم سرمایش و گرمایش مناسب و ... اشاره نمود.

نزدیکترین مسجد به مسجد امام سجاد (ع) : مسجد امام حسن مجتبی

لطفا جهت رزرو مسجد سجاد مشهد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

امکانات مسجد امام سجاد مشهد

منطقه

منطقهسجاد

آدرس

آدرسبلوار سجاد, نبش خیابان امین

ظرفیت

ظرفیتحدود 800 نفر

آسانسور

آسانسوردارد

صندلی آقایان

صندلی قسمت آقایان60 عدد

صندلی بانوان

صندلی قسمت بانوان40 نفر

پارک

جای پارک خودرومناسب

تهویه هوا

سیستم سرمایش و گرمایشدارد

سیستم صوتی

سیستم صوتیدارد

خدمات ترحیم گروه تشریفات بهشت

✔️ برگزاری مراسم تشییع  و خاکسپاری بر سر مزار 

✔️ برگزاری مراسم ترحیم و ختم در مساجد

✔️ برگزاری خدمات مجالس ترحیم در منزل و رستوران

✔️ ارائه خدمات کامل به خانواده متوفی 

مشاهده خدمات تشریفات بهشت

تصاویر مسجد سجاد مشهد:

مسجد سجاد مشهد
مسجد سجاد مشهد
مسجد سجاد مشهد
مسجد سجاد مشهد
مسجد سجاد مشهد
مسجد سجاد مشهد
آدرس بلوار سجاد، نبش سجاد 21
ظرفیت کل حدود 800 نفر
تعداد صندلی قسمت بانوان 40 عدد
تعداد صندلی قسمت آقایان 60 عدد
شیفت کاری تمام ایام هفته در سه شیفت صبح، ظهر و عصر
جای پارک مناسب

رزرو مسجد امام سجاد مشهد برای مراسم ختم و ترحیم

مسجد امام سجاد مشهد یا مسجد امین مشهد ,  دارای فضای بسیار بزرگی می باشد و وجود تعداد زیادی میز و صندلی , این مکان مذهبی را به یکی از مجهزترین مساجد سطح شهرمان مشهد تبدیل نموده است. مسجد و حسینیه امام سجاد مشهد در دو طبقه مجزا که جناب آقایان در طبقه همکف و بانوان محترمه در طبقه فوقانی یا طبقه اول , جهت برگزاری مراسم ختم یا مذهبی مستقر می شوند. مسجد سجاد مشهد بهترین و زیباترین بنای مذهبی در نقطه سجاد مشهد می باشد و به جرات می توان گفت که این مسجد جزو چند مسجد درجه یک مشهد از نظر وجود وسعت و فضا و نیز وجود امکانات کافی  می باشد. از دیگر مساجد در این منطقه می توان به مسجد الزهرا احمداباد و غدیر باباعلی بلوار ارشاد اشاره نمود. گروه تشریفات بهشت مشهد جهت رفاه حال خانواده های مصیبت دیده برای رزرو مسجد در مشهد در کنار شما است. 

تلفن مسجد امام سجاد مشهد

جهت آگاهی از رزرو مسجد سجاد در مراسم ختم و ترحیم می توانید با تشریفات بهشت تماس حاصل کرده و از خالی یا پر بودن مسجد در تایم مورد نظرتان آگاه شوید. شما می توانید برای رزرو مسجد در هر منطقه از شهر مشهد از ما کمک بگیرید , بنا به تعداد مهمان مراسم و شلوغ یا خلوت بودن مراسم متوفی از نظر تعداد مهمان می توانید بین یک تا سه شیفت مساجد را رزرو نموده و مراسم ختم عزیزانتان را در آن برگزار نمایید. تشریفات بهشت از نظر ارائه خدمات ترحیم نیز شما را پشتیبانی کرده و با توجه به منو و بودجه مورد نظر از این نظر نیز به شما عزیزان خدمت می نماید. از دیگر مساجد معروف مشهد می توان به مسجد امام حسن مجتبی و در بلوار خیام که در نزدیکی بلوار سجاد است می توان به مسجد قبا و مسجد امام حسین نیز اشاره نمود. جهت رزرو تمام مساجد در سطح مشهد بسته به نوع سلیقه و تعداد مهمان مراسم خودتان می توانید با تشریفات بهشت تماس بگیرید.

ظرفیت مسجد امام سجاد مشهد 

مسجد سجاد یا امین مشهد یکی از وسیع ترین بناهای مذهبی در شهر مشهد به حساب می آید , این مسجد بیشتر برای مراسم و مجالس سنگین از نظر تعداد مهمان به کار می آید . در این مسجد برای مراسم ختم به راحتی می توان حدود 2000 نفر مهمان را جای داد. این مسجد در قسمت آقایان از تعداد صندلی بیشتری برخوردار می باشد و می توان تعداد آنرا حدود 80 عدد صندلی تخمین زد.  صندلی های مسجد از رویه پارچه و صندلی دارای سطح شیشه ای می باشند. 

 آدرس مسجد امام سجاد مشهد

مسجد سجاد در خیابان امین شرقی واقع شده است این خیابان در ابتدای سجاد 21 می باشد . منطقه سجادشهر مشهد از مهم ترین محله ها و خیابان های شهر بزرگ مشهد است . این مسجد از چند مسجد برتر شهر مشهد به حساب می آید... از زیبایی های مسجد می توان به معماری و بنای اشاره نمود مسجد توسط معماران اسلیمی و مهندسان خوش ذوق ساخته شده است این مسجد با آیینه کاری سقف و کمی از دیوارها توانسته خود را در زمره زیباترین مساجد شهر مشهد قرار دهد.  جهت رزو این مسجد می توانید تنها با یک تماس ساده با تیم تشریفات بهشت این مکان مذهبی را جهت برگزاری مراسم ختم و ترحیم متوفی تان رزرو نموده و میزبانی مطمئن را برای این مورد انتخاب نموده و برگزاری مراسم عزیزان تان را به ما بسپارید... ما می توانیم این بنای مذهبی را در روز و ساعت مورد نظر خانواده متوفی رزرو و ثبت سفارش کنیم . این مسجد مقدس در تمام روزهای هفته در سه نوبت صبح ظهر و شب در ساعت های 9 تا 11 - 2 تا 4 - 6.30 تا 8 شب رزرو می دهد. بعضا خانواده هایی که می دانند مراسم مرحوم یا مرحومه شان از تعداد زیادی مهمان برخوردار است اقدام به رزرو  و ثبت دو شیفت در یک روز و یا در دو روز وهر روز در یک شیفت می نمایند. 

برای مشاهده فیلم مسجد سجاد مشهد در آپارات اینجا کلیک کنید

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

اطلاعات بیشتر در مورد مسجد سجاد مشهد

مسجد سجاد میزبان مطمئن جهت مراسم ختم و ترحیم می باشد 

اکر به دنبال میزبانی مطمئن از نظر وجود امکانات مناسب و فضایی روحانی و زیبا با معماری اسلامی جهت برگزاری مراسم ختم متوفی عزیزتان هستید می توانید مسجد امام سجاد مشهد را انتخاب نمایید. این مسجد از نظر امکانات رفاهی و حفظ آبروی شما در برابر مهمانان مراسم ختم بسیار مجهز و شیک بوده و از نظر منطقه مکانی نیز در بهترین منطقه شهر مشهد بلوار سجاد قرار گرفته است . در این منطقه از شهرمان مساجد مهم زیادی وجود دارد اما مسجد سجاد از همه نظر از دیگر مساجد یک سر و گردن بالاتر می باشد این مسجد از نظر مساحت و جای دادن مهمان فوق العاده بزرگ بوده و می تواند مهمانی در حدود 2000 نفر را در خود جای دهد . بنای مسجد از تعداد زیادی صندلی و میز برخوردار می باشد و از این نظر مهمان می تواند در ططول مدت حضور در مسجد از راحتی و آسایش خاطر بهره مند باشد. یکی از حسن های هر مسجد را می توان همین تعدا فراوان میز و صندلی در آن دانست. 

مسجد امام سجاد از مساجدی است که دارای بیشترین تعداد صندلی می باشد 

با توجه به اینکه این مسجد از بزرگترین مساجد مشهد بوده و از تعداد زیادی صندلی برخوردار می باشد می توان این مسجد را از با امکانات ترین مساجد مشهد دانست , اگر مراسم متوفی از تعداد زیادی مهمان برخوردار باشد و در حین مراسم کلیه صندلی های مسجد اشغال شود مهمانداران تشریفات وارد عمل شده و با تعبیه ردیف هایی متشکل از جاتراکتی یا لوح تراکت , آب معدنی کوچک , جعبه دستمال کاغذی در کف مسجد و روی زمین مهمانان مراسم را جهت نشستن در این ردیف ها هدایت می نمایند. مهمانان با توجه به هدایت مهمانداران در این ردیف ها نشسته و توسط مهمانان با چای از آنان پذیرایی به عمل می آورند و نیز مسئول اهدای قران با تقدیم این کتاب آسمانی به مهمان مراسم به وظایف خود عمل می نمایند. مهمان پس از نشستن و خواندن فاتحه برای متوفی از جای خود برخاسته و به صاحبان مراسم تسلیت عرض نموده و پس از نشستن به خواندن قران و نوشیدن چای پرداخته و در پایان بعد از دریافت پک پذیرایی از مسجد خارج می شوند. بین هر دو صندلی از یم عدد میز عسلی استفاده شده است و هر دو مهمان می توانند بصورت مشترک از میز استفاده نمایند.

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

مسجد امام سجاد را با نام مسجد امین نیز می شناسند

علت اینکه این مسجد را با  نام دیگری نیز می شناسند این می باشد که مسجد نبش سجاد 21 که همان خیابان امین می باشد واقع شده است. اگر از ابتدای بلوار سجاد وارد این خیابان شوید به محض رسید به اولین دور برگردان باید به سمت چپ برانید و به سمت سجاد 21 حرکت کنید. این خیابان همان خیابان امین می باشد که مسجد سجاد نبش آن واقع شده است.

مسجد امام سجاد از سیستم صوتی باکیفیت و مناسب برخوردار می باشد

مسجد خود دارای سیستم صوتی می باشد اما باید این نکته را در نظر داشت که اسن سیستم بیشتر جهت برگزاری نماز و رسیدن صئای امام جماعت به نمازگزاران می باشد. برای مداحی مراسم ختم و استفاده آن توسط قاری قران در مراسم ختم قابل استفاده می باشد اما کیفیت آن جهت برگزاری و اجرای مداحان مراسم  مجالس خیلی مناسب نمی باشد. امروزه مداحان و قاریان مراسم عزاداری خود به سیستم صوتی می باشند این سیستم صوت دارای دو باند , دو پایه بلند , یک دستگاه تنظیم صدا و میکروفون مخصوص خواندن و تلاوت در اینگونه مراسم و مجالس می باشد. گفتنی است که در قسمت آقاین یک خروجی صدا برای رسیدن صدا به قسمت بانوان وجود دارد که صدایی که در قسمت آقایان می باشد با همان کیفیت و همان صدا به قسمت خانم ها می رسد. همیشه یکی از مشکلات مساجد این است که صدای مداح از قسمت آقایان با کیفیتی مناسب به قسمت بانوان نمی رسد اما مسجد سجاد با فکر و اندیشیدن به این موضوع توانسته این مشکل و موضوع را برای طبقه فوقانی حل نماید.

مسجد بلوار سجاد مشهد مجهز به آسانسور می باشد 

مهم ترین آپشن در مساجد برای قسمت بانوان جهت رفت و امد آسانتر را می توان آسانسور دانست. آسانسور مسجد ساد ظرفیتی حدود 6 نفر و حدود 300 کیلوگرم را دارا می باشد. قسمت بانوان این مسجد در طبقه فوقانی یا بالایی واقع شده است که خانم های محترمه می توانند با استفاده از این امکان به محل مورد نظر رفته و در مراسم ختم و ترحیم و یا عزاداری شرکت کنند و از این باب باعث دلگرمی صاحبان عزا گردند. معمولا قسمت بانوان در بیشتر مساجد در طبقه بالایی قسمت آقایان قرار می گیرد و از این بابت وجود آسانسور در هر مسجدی لازم و ضروری می باشد. هیئت امنای مسجد سجاد با مدیریت و درایت ببش ازحد و دید خدمت به مردم عزیز شهرمان این امکان را در این مسد بوجود اورده اند تا عزیزان بتوانند با آسایش و راحتی بیشتری در مسجد حضور یابند.

مسجد مجهز به آسانسور می باشد و خانم ها یا بانوان می توانند با استفاده از این مزیت به سمت قسمت مربوطه روانه شوند , قسمت بانوان به بزرگی قسمت آقایان نیست اما مناسب حال مراسم ختم برگزاری مراسم با تعداد مهمان زیاد نیز می باشد. اما با توجه به اینکه بنای مذهبی این مسجد از مساحت بالایی برخوردار می باشد می توان این مسجد را مناسب مراسم با تعداد مهمان زیاد مثلا  حدود 1000 تا 2000 نفر دانست. شاید بتوان این مسجد را بزرگترین بنای مذهبی در بلوار سجاد مشهد و حتی کل مشهد دانست. قسمت بانوان مسجد امام سجاد در طبقه بالا یا فوقانی بر قسمت آقایان واقع شده است , بانوان محترمه می توانند با استفاده از آسانسور به طبقه فوق الذکر رفته و در مراسم حضور یابند یکی دیگر از راه های رسیدن به این منطقه استفاده از پله های مسجد بوده و می توان از این مورد نیز به طبقه بالایی رفت. در این مسجد دو راه پله وجود داشته که یکی در جلوی مسجد و دیگر راه نیز در پشت مسجد تعبیه شده است که یکی به در پشت مسجد بانوان و دیگری درب جلوی مسجد می توان طی مسی نمود. 

مسجد سجاد از نظر جای پارک خودرو از سطح بالایی برخوردار می باشد

از شاخص ترین مشخصات مسجد جهت رزرو مسجد و برگزاری مراسم ختم می توان به جای پارک ماشین برای مهمانانی است که برای عرض تسلیت به بازماندگان متوفی به مسجد می آیند. در اطراف مسجد خیابان های متعددی وجود دارد و مهمان می تواند به راحتی ماشین خود را در جایی مناسب پارک کرده و از این نظر دغدغه خاطری نداشته باشد. مهمان می تواند در مدت حضور خود استرسی جهت امنیت و جای مناسب پارک خودروی خود نداشته باشد...

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

مسجد امام سجاد ع از سیستم سرمایش و گرمایش خوبی برخوردار می باشد

از ملزومات ساخت یک مسجد جهت برگزاری مراسم و مجالس را می توان تجهیز آن به سیستم سرمایش و گرمایش دانست. در فصول پاییز و زمستان وجود سیستم گرمایی و در فصول زمستان و بهار نیز می توان از وسایل سرمایش استفاده کرد. مسجد امین مجهز به کولر و بخاری بوده و از این نظر توانسته است به عنوان میزبانی مطمئن و مجهز در خدمت مردم عزیز این شهر باشد. 

 کتابخانه مسجد سجاد مکانی مناسب جهت مطالعه جوانان می باشد

یکی از بارزترین امکانات هر مسجد در هر منطقه ای از شهر را می تان کتابخانه آن مسجد دانست , وجود این امکان در هر بنای مذهبی باعث رشد و ارتقای سطح علمی و تحقیقاتی دانش آموزان و دانشجویان دانست. جویندگان علم می توانند جهت مطالعه و یا تحقیق در فضایی آرام و دلنشین به این امر پرداخته و دانش خود را بیش از پیش بیشتر نمایند. کتابخانه مسجد امام سجاد بسسار فعال و پویا و دارای کتب متنوع با موضوعات مختلف می باشد. این افراد می توانند در بین مطاعات خود نیز به داخل مسد رفته و به خواندن نماز بپردازند و از این نظر نیز خود را ارتقا دهند.

مسجد خیابان امین دارای حیاط بزرگ جهت چیدمان تاج گل می باشد 

مسجد دارای حیاط وفضای بزرگی می باشد و می توان تاج گل ها و بنرهای مهمانان را در آن جای داد. مسجد امام سجاد دارای کفشداری بوده و می توان به راحتی کفش ههای خود را به قسمت مربوطه تحویل داد و کلید دریافت نمود. مکان اصلی جهت نصب بنرها درب ورودی اصلی مسجد می باشد که محل آن با چوب و گیره تعبیه شده که همی قابلیت نصب با میخ و چکش و هم با چسب پهن یا پنج سانتی را دارد. بنرهایی که توسط مهمانان مراسم به مسجد سجاد آورده می شود توسط مهمانداران تشریفات بهشت دریافت شده و در محل فوق الذکر نصب می گردند. ایین مکان ظرفیت و قابلیت نصب حدود 20 بنر را دار می باشد که اگر گنجایش آن تکمیل شود می توان مابقی و سایر بنرها را داخل حیاط مسجد نصب کرد در حیاط می توان بنرها را با چسب به دیوار زد و به نحوی از افرادی که بنر را برای عرض تسلیت به خانئاده متوفی اهدا کرده اند , تشکر نمود. تاج گل ها نیز به همین صورت که گفته شد هم می توان در ابتدای درب ورودی و هم در راهرو ورودی و هم در حیاط مسجد چیدمان شوند. ضمن اینکه یک عدد تاج گل نیز می توان داخل مسجد و در کنار میز مداح قرار داد. البته ورود بیشتر از یک عدد تاج گل داخل مسجد بر خلاف قانون مساجد بوده و نمی توان این کار را انجام داد. علت این موضوع این است که آبریزی تاج گل ها باعث کثیف شدن فرش های مسجد شده و هزینه ای گزاف روی دست هیئت امنای مسجد خواهد گذاشت. چیدمان صحیح و در دید بودن تاج گل های ترحیم که توسط مهمانان اهدا شده است را می توان ادای احترام به آنها دانست. 

خدمات ترحیم تشریفات بهشت در مسجد سجاد مشهد به شرح زیر می باشد :

از خدمات ترحیم تشریفات بهشت که می توانیم برای مراسم ختم مرحوم یا مرحومه شما ارائه دهیم می توان به موارد زیر اشاره کنیم : 1 - رزرو مسجد 2 - مهماندار مراسم 3 - مداح مجلس 4 - پک پذیرایی 5 - چای و قند 6 - لیوان کاغذی 7 - دستمال کاغذی 8 - حمل لوازم و ...

لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

سوالات متداول

مسجد امام سجاد کجاست؟
این بنای مذهبی در بلوار سجاد مشهد , سجاد21 واقع شده است . سجاد 21 همان خیابان امین نام دارد و به همین جهت مسجد را با نام مسجد امین نیز می شناسند. این مسجد جهت برگزاری مراسم ختم و ترحیم مناسب خانواده هایی می باشد که محل زندگی شان در خیابان های سجاد و خیام , جانباز , وکیل اباد و معلم است , می باشد. این مسجد را میتوان از معروف ترین مسجدهای مشهد به شمار آورد , بسیاری از خانواده های مشهدی عزیز میزبانی مراسم ختم عزیزانشان را به این مسجد و بنای مذهبی می سپارند...
آیا مسجد امام سجاد مشهد از کفشداری و مسئول کفشداری بهره می برد ؟
بله این مسجد به علت اینکه مراسم و مجالس با تعداد مهمان های زیادی در آن برگزار می شود باید از این امکان بهره ببرد تا کفش ها در امنیت کامل و نظم نگهداری شده و مهمان از این نظر دغدغه های را حس ننماید. کفشداری مسجد در ابتدای لابی آن واقع شده و مهمان پس از ورود به آن کفش های خود را تحویل شخص مربوطه می دهد . به محض خروج کفش های خود را صحیح و سالم تحویل می گیرد. این مورد یکی از مهم ترین مزیت های مسجد امام سجاد به شمار می آید.
تعداد مجموع میز و صندلی مسجد امام سجاد در قسمت های آقایان و بانوان چقدر می باشد ؟
در مجموع دو قسمت می توان حدود 110 عدد صندلی را و نصف این تعداد را میز در نظر گرفت. صندلی های این مسجد از فریم فلزی و رویه ی چرمی ساخته شده است و میزهای آن نیز فلزی با سطح شیشه ای می باشد به گونه ای که بین هر دو صندلی یک میز شیشه ای یا عسلی جای می گیرد و هر دو مهمان می توانند به صورت مشترک از یک میز استفاده نمایند. پس ازینکه مهمانان روی صندلی نشستند و دیگر صندلی خالی برای نشستن وجود نداشت مهمانداران تشریفات بهشت با تعیبه ردیف های روی زمین که از جعبه دستمال کاغذی , آب معدنی و پوشه تراکت تشکیل شده است دیگر مهمانان مراسم را جهت نشستن منظم ئر این ردیف ها راهنمایی می نمایند...
مسجد سجاد مشهد در چند شیفت به برگزاری مراسم ختم و مجالس ترحیم می پردازد ؟
در سه شیفت صبح و عصر و شب به میزبانی از مهمانان مراسم ختم می پردازد. ساعات برگزای مراسم نیز صبح از 9 تا 11 , عصر 4 تا 6 , شب از 19 تا 20:30 می باشد.
در روزهای پس از کرونا در چند جلسه به برگزاری مراسم ختم می پردازند ؟
بنا به سلیقه خانواده متوفی و در نظر گرفتن چندین پارامتر می توان تعداد جلسات برگزاری مراسم ختم را مشخص نمود اول اینکه باید بنا به تعدا مهمان مراسم باید تعداد جلسات این مورد را تعیین کرد به عنوان مثال خانواده هایی که تعداد مهمانشان حدود 2000 نفر می باشد می توانند تعداد جلسات مراسم ختم مرحومشان را در دو جلسه برگزار نمایند و مثلا خانواده ای که حدود 300 تا 400 نفر مهمان دارند می توانند تعداد جلسه مراسمشان یک نوبت تعیین نمایند. دوم اینکه بنا به وصیت متوفی می توان این مورد را تعیین نمود سوم اینکه بعضا به علت شرایط بد روحی و گرفتن تصمیمات احساسی با توجه به اینکه تعداد مهمان زیادی ندارند تعداد جلسات را بیشتر از یک نفر تعیین می نمایند...
معمولا صاحبان مراسم در چند شیفت مراسم ختم را باید برگزار نمایند ؟
برای جواب به این سوال باید به چند مورد توجه کرد که در زیر به شرح آن می پردازیم : اول باید به پرجمعیت یا کم جمعیت بودن خانواده تان دقت نمایید به عنوان مثال در یک خانواده که تعداد برادر و خواهران زیادی وجود دارد و هر کدام صاحب عروس و داماد هستند می توان حدس زد که این مراسم شامل مهمان زیادی خواهد بود و یا افراد معروفی که صاحب مشاغل بزرگ با تعداد کارکنان زیادی هستند می توان گفت باید تعداد مهمان را زیادتر از حد معمول دانست و باید تعداد شیفت مجلس ختم را حداقل در دو شیفت برگزار کرد . دوم اینکه بعضا میتوان با توجه به رعایت وصیت متوفی , مرحوم یا مرحومه باید تعداد شیفت یک مراسم را تعیین نمود...
هزینه  رزرو مسجد امام سجاد مشهد چقدر است؟
جهت دانستن این مبلغ می توانید با تشریفات بهشت تماس گرفته و بصورت تلفنی از این بحث مطلع شوید. ولی باید گفت مبلغی که باید برای این مسجد پرداخت کنید نسبت به امکانات مسجد و یا زیبایی و شکوه این مکان مذهبی منصفانه و عقلانی می باشد.
مسیرهایی که به منتهی به مسجد امام سجاد می شود کدامند ؟
می توان از مسیرهای متفاوتی به این مسجد و مکان مذهبی رسید به عنوان مثال اگر شما در منطقه دستغیب باشید و بخواهید به مسجد امام سجاد بروید باید به سمت چهارراه خیام ( تقاطع دستغیب و سجاد ) حرکت نموده و این چهارراه را رد کرده پس از آن چهرراه بهار و بزرگمهر عبور کرده تا پس از طی این مسیر به سجاد 21 رسیده حالا شما به مکان مورد نظر رسیده اید و اگر مبدا شما وکیل آباد باشد باید به سمت میدان پارک حرکت کرده و پس از آن داخل بلوار سجاد شوید و پس از آن از دور برگردان دور بزنید و به سمت سجاد21 طی مسیر نمایید.
آیا مسجد امام سجاد دارای حسینیه است؟
مسجد امام سجاد در خود حسینیه امام سجاد را جای داده است تا بانوانی که دارای عذر شرعی می باشند بتوانند در این مکان مذهبی حاضر شوند و به راز و نیاز خود بپردازند و از این نظر هیچ مشکلی برای آنان وجود نداشته باشد. این مسجد را می توان از همه نظر به عنوان بهترین مساجد مشهد دانست.
آیا مسجد امام سجاد مشهد دارای سیستم صوتی می باشد ؟
این مسجد دارای سیستم صوتی می باشد اما این سیستم مناسب جهت برپایی و اقامه نماز می باشد گرچه در مراسم ختم و مجالس ترحیم از سیستم صوتی حرفه ای استفاده می شود این سیستم ها توسط مداحان و قاریان مراسم به مسجد آورده شده , نصب و تنظیم می گردد و در مسجد استتفاده می گردد . پس از اتمام مراسم جمع آوری شده و از مسجد برده می شود...
مسجد امین مشهد کجاست ؟
مسجد امین مشهد یا مسجد سجاد در بلوار سجاد نبش خیابان امین واقع شده است
لطفا جهت رزرو مسجد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

نظر بدهید