مراسم ختم در تالار

مراسم ختم در تالار

تماس : 09155156802 از خدمات متنوع ترحیم که توسط گروه تشریفات بهشت مشهد عرضه می گردد , می توان به برگزاری مراسم ختم در تالار اشاره نمود. بدین معنا که تمام خدمات ترحیم که در مساجد به خانواده های داغدار ارائه می گردد به همان شکل نیز در تالار ارائه می شود...

چهارشنبه 14 خرداد 1399
53

مراسم ختم در تالار

تشریفات بهشت مشهد , بهترین برگزار کننده مراسم ختم در تالار های شهر مشهد می باشد. همانطور که در خلاصه توضیحات خواندید , ما می توانیم مراسم ختم متوفی را در تالار خوب برای مراسم ختم , به همان شکل که در مساجد برگزار می شود نیز طبق سلیقه شما و دقیقا با همان خدمات یا بیشتر از آن برایتان اجرا نماییم. تالار یا رستوران مناسب برای مراسم ختم مرحوم یا مرحومه را برای شما رزرو نموده و به شما خدمت می نماییم...

در این مقاله می خواهیم به شرح جندین مورد جهت برگزاری مراسم ترحیم در تالار  ( تالار پذیرایی مراسم ختم )بپردازیم :

مزایای برگزاری مجالس ترحیم در تالار

1 - اولین مزیت این است که تالار و رستوران ها تحت اداره و سازمان بهداشت فعالیت می نمایند یعنی آنها موظفند که روزانه به نظافت فضای تالار مانند کف , دیوارها و همچنین آشپزخانه رستوان خود بپردازند. آنها باید همیشه ظروف مخصوص تالار را تمیز و بهداشتی نگاه دارند. 

2 - بیشتر تالارها دارای سیستم تهویه  هوا مطبوع هستند و از این نظر فضای تالار با اجتماع مهمانان خوش بو باقی می ماند و مهمانان احساس بهتری در این مکان دارند.

3 - تالارها معمولا در محل , مکانی را برای جای پارک خودروها در نظر می گیرند و مهمانان از این نظر آسایش خاطر بیشتری دارند , چون یکی از دل مشغولی های مهمانان قبل از ورود به تالار یا رستوران پیدا کردن جای پارک مناسب برای خودرویشان هستند.

4 - تالارها و رستوران برای مراسم ختم مجهز به میز و صندلی هستند و تمام مهمانان توسط پرسنل تشریفات به زرف میز و صندلی های رستوران هدایت می شوند. این مورد کمک بسزایی به افراد سالخورده می نماید تا در مدت زمان حضور خود در آن مکان راحتتر بتوانند از خود پذیرایی نمایند.

5 - اکثر تالارها مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش هستند و این موضوع در فصول گرم و سرد می تواند به میزبانی از مهمانان مراسم ختم کمک نماید.

6 - تالارها و رستوران از ظروف چینی و کارد و چنگال مارکدار سنگین بهره می برند و این موارد می تواند به آبرومندانه تر برگزار شدن مراسم کمک می نماید.

7 - برگزاری مراسم در تالار محدودیت زمانی ندارد یعنی در هر تایم از شبانه روز می توانید برای عزیزانتان به برگزاری مجلس ترحیم در تالار بپردازید.

8 - اینگونه مکان ها معمولا مجهز به صوت و تصویر می باشند و استفاده از آن برای عموم میزبانان مجالس آزاد می باشد.

 9 - تالارها و رستوران در چند طبقه شاخته می شوند و این امر می تواند مناسب برگزاری مراسم با تعداد مهمان زیاد باشد , جای نگرانی برای بازماندگان متوفی باقی نمی گذارد.

10 - به دلیل آزادی عمل بیشتر تالارها و رستوران ها جهت برگزاری مجالس ترحیم البته با حفظ رعایت شئونات اسلامی می توان آقایان و بانوان را در یک بخش قرار داد.

 11 - استفاده از گروه موسیقی عرفانی در تالارها نیز بلامانع می باشد.

12 - می توان با قرار دادن یک تریبون در رستوران , بازماندگان می توانند به خواندن دکلمه یا به عرض تشکر از مهمانان بپردازند.

13 - می توان با استفاده از ویدئو پروژشکن به نمایش یک کلیپ از متوفی پرداخت. 

خدمات ارائه شده ترحیم توسط گروه  تشریفاتی در تالار

1 - سفارش و خرید خرما , حلوا و شیرینی مجلسی : 

از مهم ترین موارد در برگزاری مراسم ختم و ترحیم حلول خرما می باشد . این موارد از تنوع بالایی برخورداند مانند خرمای سه مغز , خرمای گل حلوا , حلوا شکلاتی  , حلوا دیسی , شیرینی ترحیم برزیلی , برشتوک و ... 

کلیه این اقلام تهیه و بسیار شکیل در دیس چیده و توسط مهماندران در تالار از مهمانان پذیرایی می گردد.

2 - خرید میوه ( چند نوع میوه فصل ) :

معروف ترین و قابل استفاده ترین میوه در مجالس ترحیم موز می باشد. این میوه به دلیل وارداتی بودنش همیشه در دسترس می باشد. از بهترین ترکیب های میوه در اینگونه مراسم می توان به ترکیب موز , سیب , پرتقال یا نارنگی اشاره کرد. این اقلام خریداری شده , به تالار مورد نظر منقل گردیده و تا قبل از حضور مهمانان در محل روی میزها چیده می گردد...

3 - خرید آبمیوه نی دار :

امروزه در کنار میوه از آبمیوه نی دار نیز استفاده می گردد و دلیل آن اقتصادی بودن آن می باشد. حتی در بعضی مراسم ها فقط از آبمیوه به عنوان پذیرایی در اتفاده می گردد.

4 - مداح مراسم در تالار : 

این فرد می تواند در تالار حاضر شده و طبق سلیقه صاحبان عزا به خواندن قرآن یا اشعاری در وصف مرحوم بپردازد. از مهم ترین وظایف مداح پرداختن به تشکر و سپاس از مهمانان عزیز حاصر در مراسم می باشد.

5 - مهماندار مراسم در تالار : 

مهمانداران موظفند همان وظایفی که در مسجد به آنها محول شده است را در محل تالار انجتم داده و باعث کسب رضایت صاحبین مجلس گردند.

6 - چیدمان میز عزا : 

این میز باید در مکانی از تالار قرار گیرد که قابل مشاهده برای آقایان و خانم باشد یعنی هر دوقسمت بر آن مشرف باشند. میز عزا انواع متلفی دارد و متناسب با سلیقه صاحب عزا طراحی و انجام می گردد.

غذای مراسم ختم

یکی از منوهای مراسم ختم در تالار پس از بازگشت مهمانان از سر مزار , چلو جوجه , قیمه , سوپ , ماست , سالاد و  نوشابه است . این منو هم از نظر قیمتی بسیار مناسب بوده و هم از نظر تنوع غذایی مقبول صاحبین عزا می باشد. این منو در شهر مشهد طرفداران بسیاری پیدا کرده و از این نظر که در انتهای مراسم شاید چند پرس از آن باقی بماند خیلی قابل توجه می باشد...

نظر بدهید