مراسم ختم در تالار ✔️

مراسم ختم در تالار ✔️

برگزاری مراسم ختم در تالار

تشریفات بهشت مشهد , بهترین برگزار کننده مراسم ختم در تالارهای شهر مشهد می باشد. همانطور که در خلاصه توضیحات خواندید , ما می توانیم مراسم ختم متوفی را در تالار خوب برای مراسم ختم , به همان شکل که در مساجد برگزار می شود نیز طبق سلیقه شما و دقیقا با همان خدمات یا بیشتر از آن برایتان اجرا نماییم. تالار یا رستوران مناسب برای مراسم ختم مرحوم یا مرحومه را برای شما رزرو نموده و به شما خدمت می نماییم. اگر تعداد مهمان مراسم شما کم می باشد می توانید به رزرو تالار با ظرفیت کم در مشهد اقدام نمایید.

خدمات ترحیم گروه تشریفات بهشت :

✔️ برگزاری مراسم تشییع  و خاکسپاری بر سر مزار 

✔️ برگزاری مراسم ترحیم و ختم در مساجد

✔️ برگزاری خدمات مجالس ترحیم در منزل ، رستوران و تالار

✔️ ارائه خدمات کامل به خانواده متوفی 

مشاهده خدمات تشریفات بهشت

در این مقاله می خواهیم به شرح چندین مورد جهت برگزاری مراسم ترحیم در تالار  ( تالار پذیرایی مراسم ختم )بپردازیم :

مزایای برگزاری مجالس ترحیم در تالار

1 - اولین مزیت این است که تالار و رستوران ها تحت اداره و سازمان بهداشت فعالیت می نمایند یعنی آنها موظفند که روزانه به نظافت فضای تالار مانند کف , دیوارها و همچنین آشپزخانه رستوان خود بپردازند. آنها باید همیشه ظروف مخصوص تالار را تمیز و بهداشتی نگاه دارند. 

2 - بیشتر تالارها دارای سیستم تهویه هوای مطبوع هستند و از این نظر فضای تالار با اجتماع مهمانان خوش بو باقی می ماند و مهمانان احساس بهتری در این مکان دارند. ضمن اینکه بیشتر تالارها با اسپری اتومات خوش بو می شوند...

3 - تالارها معمولا در محل خود , مکانی را برای جای پارک خودروها در نظر می گیرند و مهمانان از این نظر آسایش خاطر بیشتری دارند , چون یکی از دل مشغولی های مهمانان قبل از ورود به تالار یا رستوران پیدا کردن جای پارک مناسب برای خودرویشان هستند.

4 - تالارها و رستوران برای مراسم ختم مجهز به میز و صندلی هستند و تمام مهمانان توسط پرسنل تشریفات به زرف میز و صندلی های رستوران هدایت می شوند. این مورد کمک بسزایی به افراد سالخورده می نماید تا در مدت زمان حضور خود در آن مکان راحتتر بتوانند از خود پذیرایی نمایند.

5 - اکثر تالارها مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش هستند و این موضوع در فصول گرم و سرد می تواند به میزبانی از مهمانان مراسم ختم کمک نماید.

6 - تالارها و رستوران از ظروف چینی و کارد و چنگال مارکدار سنگین بهره می برند و این موارد می تواند به آبرومندانه تر برگزار شدن مراسم کمک می نماید.

7 - برگزاری مراسم در تالار محدودیت زمانی ندارد یعنی در هر تایم از شبانه روز می توانید برای عزیزانتان به برگزاری مجلس ترحیم در تالار بپردازید.

8 - اینگونه مکان ها معمولا مجهز به سیستم صوت و تصویر می باشند و استفاده از آن برای عموم میزبانان مجالس آزاد می باشد. 

 9 - تالارها و رستوران در چند طبقه ساخته می شوند و این امر می تواند مناسب برگزاری مراسم با تعداد مهمان زیاد باشد , جای نگرانی برای بازماندگان متوفی باقی نمی گذارد. 

10 - به دلیل آزادی عمل بیشتر تالارها و رستوران ها جهت برگزاری مجالس ترحیم البته با حفظ رعایت شئونات اسلامی می توان آقایان و بانوان را در یک بخش قرار داد.

 11 - استفاده از گروه موسیقی عرفانی در تالارها نیز بلامانع می باشد.

12 - می توان با قرار دادن یک تریبون در رستوران , بازماندگان می توانند به خواندن دکلمه یا به عرض تشکر از مهمانان بپردازند. 

13 - می توان با استفاده از ویدئو پروژشکن به نمایش یک کلیپ از متوفی پرداخت. این کلیپ توسط کادر هنری تشریفات بهشت طراحی می گردد...

لطفا جهت  رزرو تالار و تشریفات ترحیم  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

خدمات ارائه شده ترحیم توسط گروه تشریفاتی بهشت در تالار

 • 1 - سفارش و خرید خرما , حلوا و شیرینی مجلسی : 

  از مهم ترین موارد در برگزاری مراسم ختم و ترحیم حلول خرما می باشد . این موارد از تنوع بالایی برخورداند مانند خرمای سه مغز , خرمای گل حلوا , حلوا شکلاتی  , حلوا دیسی , شیرینی ترحیم برزیلی , برشتوک و ... 

  کلیه این اقلام تهیه و بسیار شکیل در دیس چیده و توسط مهماندران در تالار از مهمانان پذیرایی می گردد.

 • 2 - خرید میوه ( چند نوع میوه فصل ) :

  معروف ترین و قابل استفاده ترین میوه در مجالس ترحیم موز می باشد. این میوه به دلیل وارداتی بودنش همیشه در دسترس می باشد. از بهترین ترکیب های میوه در اینگونه مراسم می توان به ترکیب موز , سیب , پرتقال یا نارنگی اشاره کرد. این اقلام خریداری شده , به تالار مورد نظر منقل گردیده و تا قبل از حضور مهمانان در محل روی میزها چیده می گردد...

 • 3 - خرید آبمیوه نی دار :

  امروزه در کنار میوه از آبمیوه نی دار نیز استفاده می گردد و دلیل آن اقتصادی بودن آن می باشد. حتی در بعضی مراسم ها فقط از آبمیوه به عنوان پذیرایی در اتفاده می گردد. این آبمیوه در طعم های انبه , هلو , پرتقال , آناناس و چند میوه موجود می باشد...

 • 4 - مداح مراسم در تالار : 

  این فرد می تواند در تالار حاضر شده و طبق سلیقه صاحبان عزا به خواندن قرآن یا اشعاری در وصف مرحوم بپردازد. از مهم ترین وظایف مداح پرداختن به تشکر و سپاس از مهمانان عزیز حاصر در مراسم می باشد.

 • 5 - مهماندار مراسم در تالار : 

  مهمانداران موظفند همان وظایفی که در مسجد به آنها محول شده است را در محل تالار انجام داده و باعث کسب رضایت صاحبین مجلس گردند. این پرسنل کاملا آموزش دیده هستند و با لباس فرم متحد در این گونه مراسم حضور پیدا می نمایند.

 • 6 - چیدمان میز عزا : 

  این میز باید در مکانی از تالار قرار گیرد که قابل مشاهده برای آقایان و خانم باشد یعنی هر دوقسمت بر آن مشرف باشند. میز عزا انواع مختلفی دارد و متناسب با سلیقه صاحب عزا طراحی و انجام می گردد. می توان در طراحی این میز از چند میز ترک با ارتفاع مختلف و یا از یک میز مستطیل استفاده نمود. این میز ها را می توان با پارچه و ترمه های زیبا , شمع , جاشمعی و غیره  تزیین نمو د...

لطفا جهت  رزرو تالار و تشریفات ترحیم  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

غذای مراسم ختم

یکی از منوهای مراسم ختم در تالار پس از بازگشت مهمانان از سر مزار , چلو جوجه , قیمه , سوپ , ماست , سالاد و  نوشابه است . این منو هم از نظر قیمتی بسیار مناسب بوده و هم از نظر تنوع غذایی مقبول صاحبین عزا می باشد. این منو در شهر مشهد طرفداران بسیاری پیدا کرده و از این نظر که در انتهای مراسم شاید چند پرس از آن باقی بماند خیلی قابل توجه می باشد.

قیمت تالار برای مراسم ختم مشهد

قیمت تالار برای مراسم ختم با توجه به منوی غذایی، پذیرایی داخل سالن، پک میوه در صورت تمایل و تعداد میهمان ها متفاوت می باشد، این هزینه در سال 1401 برای هر نفر حداقل از مبلغ حدود 150.000 تومان به بالا می باشد. برای استعلام قیمت به روز با ما تماس بگیرید.

لطفا جهت  رزرو تالار و تشریفات ترحیم  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

سوالات متداول

چه تالاری مناسب برگزاری مراسم ختم می باشد ؟
اول اینکه این تالار در مرکزیت شهر قرار گرفته باشد تا مهمانان از مناطق مختلف مشهد بتوانند به راحتی به آنجا نقل مکان کنند. دوم تالار دارای میز و صندلی متناسب با تعداد مهمان شما باشد تا خللی در برگزاری مجلس پیش نیاید. سوم تالار از نظر بهداشت و نظافت از سطح بالایی برخوردار باشد , چهارم از نظر قیمتی نیز در سطح قابل قبولی باشد , پنجم از کیفیت غذا و خدمات مناسبی برخوردار باشد. تشریفات بهشت مشهد با در نظر گرفتن تمامی این آیتم ها تالار یا رستوران مورد نظر شما را رزرو و برگزاری مراسم ختم در تالار را نیز پذیرا می باشد...
آیا هزینه برگزاری مراسم ختم در تالار با مسجد متفاوت می باشد ؟
از آنجایی که تالار فضایی کوچکتر نسبت به مساجد دارد بنابراین باید مراسم با تعداد مهمان کمتر را در تالار برگزار نمود و از این جهت که آقایان و بانوان در یک محل می باشند پس به تعداد مهماندار کمتری هم نیاز است اما از طرف دیگر می توان گفت که هزینه ورودی تالار از مساجد کمی بالاتر می باشد و چون می توان در تالار ختم از گروه موسیقی عرفانی نیز بهره برد حدودا مبلغ 200 هزار الی 300 هزار تومان از مداح مراسم بیشتر هزینه خواهد شد و با توجه با اینکه مراسم در تالار باید بسیار باشکوه و لاکچری تر برگزار گردد و ملزومات مراسم ختم و نیز تزیین میز ترحیم متفاوت تر نسبت به مساجد باشد می توان نتیجه گرفت که برای پذیرایی ختم از 300 نفر مهمان در تالار بین 1200 هزار تا 1500 هزار تومان بیشتر از برگزاری مراسم در مسجد باید هزینه کرد.
غذای مراسم ختم چیست ؟
برای منوی غذای مراسم ترحیم می توان از غداهای متفاوتی استفاده نمود مثلا می توان از برگ و جوجه یا جوجه و لقمه یا جوجه و قیمه استفاده نمود در کنار این از ماست سالاد نوشابه و زیتون نیز می توان برای پذیرایی از مهمان استفاده کرد.

کلمات کلیدی: رزرو تالار برای مراسم ختم مشهد، قیمت تالار برای مراسم ختم مشهد، تالار مشهد قیمت مناسب، تالار ظرفیت کم در مشهد، تشریفات مراسم ختم مشهد

اشتراک گذاری:

نظر بدهید