مسجد ولیعصر مشهد

مسجد ولیعصر مشهد

مسجد ولیعصر مشهد

مسجد ولی عصر ملقب به مسجد راهنمایی مشهد در خیابان راهنمایی واقع شده و از مساجد زیبای منطقه احمدآباد مشهد محسوب می شود..این مسجد در دو طبقه مجزا ساخته شده با این توضیح که آقایان در قسمت همکف ساختمان و بانوان در طبقه بالا یا فوقانی مسجد جهت برگزاری نمازهای روزانه , مراسم مذهبی و برگزاری مراسم ختم و ترحیم مستقر می شوند. 

مسجد ولی عصر تا به حال و تا به امروز میزبان مجالس ترحیم و مذهبی بسیاری از خانواده های شهر عزیزمان مشهد بوده است.هیئت امنای محترم این بنای مذهبی جهت رفاه حال میهمانان ترحیم و نمازگزاران محترم مسجد را به آسانسور مجهز کرده اند.

وجود آسانسور در هر بنایی یک امتیاز برای استفاده کنندگان آن بنا می باشد و برای مسجد نیز وجود آسانسور یک امتیاز بسیار مهم به شمار می آید. معمولا قسمت بانوان در مسجد یا در طبقه دوم و یا در طبقه منهای یک بنا طراحی و ساخته می شود به همین دلیل برای این قسمت وجود آسانسور نیازی مبرم می باشد. بانوان محترمه ای که سالخورده و یا از نظر جسمانی مشکلی دارند می توانند با استفاده از آسانسور به قسمت مربوطه طی طریق نمایند.

در آبدارخانه هر دو قسمت این مسجد خادمان باخدایی فعالیت دارند و در مراسم مختلف به وظایف خود عمل می نمایند مثلا یکی از وظایف آنان پیش از آغاز مراسم ترحیم , روشن کردن سماور و به جوش آوردن آب جهت دم کردن چای و یا درست کردن نسکافه می باشد. همان طور که می دانید از مهم ترن اقلام پذیرایی در مساجد برای انواع مراسم همین چای می باشد.

ظرفیت پذیرش مهمان در این مسجد با در نظر گرفتن در رفت و آمد بودن مهمانان مراسم حدود 700 یا 800 نفر تخمین زده می شود. 

از لیست مساجد مشهد بازدید نمایید...

اشتراک گذاری:

نظر بدهید