تزئین میز ختم ✔️

تزئین میز ختم ✔️

تزیین میز ختم

تشریفات بهشت مشهد ارائه دهنده خدمات ترحیم است و یکی از خدمات آن تزیین میز ختم و ترحیم می باشد. تزیین میز برای عزاداری توسط پرسنل گروه تشریفات بهشت دیزاین و اجرا می گردد.

از ملزومات برگزاری مراسم ختم می توان به تزیین میز ترحیم و تزیین میز ختم اشاره نمود. تزیین میز مجلس ترحیم معمولا در قسمت بانوان مسجد دیزاین و تزیین می گردد. زیبایی اصلی این میز را گل آرایی آن تشکیل می دهد و در کنار آن می توان از جاشمعی ، شمع های الکترونیک ، شمع های بلند و شمع وارمر استفاده نمود. میز ترحیم در مدل های مختلفی طراحی می شود که با توجه به سلیقه صاحبان مراسم ترحیم و هزینه ای که می خواهند بپردازند متفاوت می باشد. این امر توسط مهمانداران شرکت تشریفات بهشت که همگی آموزش دیده و حرفه ای می باشند صورت می پذیرد و به شکوه و زیبایی مراسم ختم عزیزانتان می افزاید.

خدمات ترحیم گروه تشریفات بهشت :

✔️ برگزاری مراسم تشییع  و خاکسپاری بر سر مزار 

✔️ برگزاری مراسم ترحیم و ختم در مساجد

✔️ برگزاری خدمات مجالس ترحیم در منزل و رستوران

✔️ ارائه خدمات کامل به خانواده متوفی 

مشاهده خدمات تشریفات بهشت

از لوازم و موارد مورد نیاز جهت تزئین  میز ختم و ترحیم می توان به چند مورد اشاره نمود:

  • 1- پارچه مشکی و ترمه : باید پارچه را روی میز پهن نمود و ترمه را روی آن قرار داد و سایر موارد میز را روی آن چیدمان کنیم . برای زیبایی بیشتر ، استفاده از پارچه های توری نیز امکان پذیر می باشد.

  • 2 - شمع و جاشمعی : برای تزیین میز ترحیم با شمع می توان از شمع های بلند و هم چنین وارمر استفاده کرد که رنگ معمول و مورد استفاده در اینگونه مراسم رنگ مشکی می باشد که البته متناسب با سلیقه صاحبان عزا می توان از رنگ های دیگر نیز استفاده نمود.

  • 3 - شمع الکترونیک : به جهت ممنوعیت استفاده از شمع و روشن نمودن آن در مساجد که طبق دستور امور مساجد می باشد ( فقط در صورتی می توان از شمع های معمولی استفاده نمود که آنها را روشن نکنید ) ما راه حلی برای این موضوع پیدا کرده ایم و آن استفاده از شمع های الکترونیک و باطری دار می باشد.

  • 4 - سبد گل و کپه گل : در اندازه ها و شکل های مختلفی می توان از آن استفاده کرد. از گل های پرکاربرد در مراسم ختم می توان به گل های مریم , گلایل و آنتریوم اشاره نمود. این سبد گل ها توسط پرسنل بهشت طراحی و ساخت می شوند و به محل برگزاری مراسم ارسال می گردند.

  • 5 - عکس متوفی : چاپ عکس روی شاسی چوبی و به کار بردن گل در تزئین آن از موارد اصلی در این میز می باشد. عکس متوفی از صاحبان عزا تحویل گرفته شده و به چاپخانه ارسال می شود و طراحی آن روی شاسی چوبی انجام می گردد و اگر نیاز به گل آرایی داشته باشد این امر توسط پرسنل بهشت انجام پذیر می باشد.

  • 6 - ظروف حلوا و خرمای تزئین شده: استفاده از دیس های حاوی حلوا و خرمای تزیین شده  که در کنار سایر موارد ذکر شده قرار می گیرد می تواند جلوه بیشتری به این میز بدهد.

  • 7 - دیس های میوه : می توان در سینی های سیلور با استفاده از چند نوع میوه و تزیین آن با گل و ربان مشکی و قرار دادن آن روی میز به زیبایی این مورد کمک نمود البته سینی باید با سلفون پوشانده شده تا جلوه بیشتری به خود بگیرد.

تزئین میز ختم باید توسط افراد ماهر و البته با سلیقه انجام شود که مورد تایید سرپرست تشریفات باشد. قبل از چیدمان گل ها باید با استفاده از سلفون ، سطح میز پوشانده شده تا رطوبت گل ها باعث خیس شدن رومیزی نشود.

لطفا جهت  رزرو مسجد و تشریفات ترحیم  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

اشتراک گذاری:

خدمات تشریفات بهشت مرتبط

نظر بدهید