تشریفات بهشت با سابقه ترین شرکت برگزار کننده مراسم ترحیم در مشهد:
برگزاری مراسم سالگرد فوت، چهلم فوت و عید اول در منزل، مسجد و تالار با هزینه مناسب و پک های پذیرایی متنوع
☎️ تماس جهت برگزاری مراسم چهلم و سالگرد : 09155156802

اشتراک گذاری:

تشریفات مراسم سالگرد فوت

یکی از مهمترین مراسمات برای عزیز از دست رفته، برگزاری مراسم سالگرد فوت می باشد که بیشتر بر سر مزار متوفی برگزار می شود. معمولا پس از حضور اقوام و آشنایان بر سر مزار، مجلس شامی نیز توسط خانواده متوفی تدارک دیده می شود (عده ای ممکن است ابتدا میهمان ها را به صرف نهار و سپس بر سر مزار دعوت کنند).

تشریفات مراسم فوت سالگرد شامل برگزاری مراسم بر سر مزار و سپس تشریفات پذیرایی در تالار یا رستوران است و خدماتی که ارائه می شود شامل تهیه ملزومات پذیرایی، میز و صندلی، گل آرایی، سرویس حمل و نقل میهمان ها، سیستم صوت و مداح می باشد.

برگزاری تشریفات مراسم سالگرد فوت در مشهد توسط تشریفات بهشت

تشریفات بهشت تنها تشریفات تخصصی ترحیم مشهد، جهت رفاه حال شما عزیزان، خدمات کامل برگزاری مراسم سالگرد را در شهر مشهد ارائه می دهد. این خدمات شامل برگزاری مراسم بر سر مزار، رزرو مسجد یا تالار، اعزام میهمان دار و مداح، تهیه حلوا و خذما و ملزومات پذیرایی، تهیه صندلی و سایبان بر سر مزار، رزرو رستوران برای صرف ناهار یا شام، تهیه تاج گل و تزیین میز ترحیم و سایر خدمات مد نظر شما می باشد.

در صورت تمایل و کسب اطلاعات بیشتر جهت برگزاری مراسم چهلم یا سالگرد با ما تماس بگیرید.

تشریفات مراسم سالگرد فوت

تشریفات مراسم سالگرد فوت

چرا تشریفات بهشت؟

برگزاری صفر تا صد مراسم خاکسپاری و ترحیم - تشریفات بهشت باسابقه ترین تشریفات مشهد

سابقه

بیش از 10 سال سابقه

برگزاری مراسم ختم

برگزاری بیش از 10000 مراسم ختم 

قیمت مناسب

تنوع و کیفیت بالای خدمات

قیمت مناسب در کنار حفظ کیفیت

قیمت و کیفیت مناسب 

لطفا جهت برگزاری تشریفات سالگرد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

وسایل لازم برای مراسم سالگرد فوت

برای برگزاری مراسم سالگرد فوت می توانیم موارد زیر را در نظر کنیم:

انتخاب محل برگزاری مراسم: این محل می تواند سرمزار، منزل، مسجد و یا یک تالار پذیرایی باشد. در انتخاب محل تعداد میهمان ها و نزدیکی به محل متوفی را در نظر داشته باشید.

تهیه عکس و بنر: برای مراسم سالگرد می توانید یک عکس یا یک بنر از عکس مرحوم را تهیه کرده و در معرض دید میهمان ها قرار دهید.

تهیه شمع و گل: از شمع و گل میتوانیم برای تزئین عکس و میز ترحیم استفاده نماییم.

دعوت از سخنران: برای یادآوری از نام و خاطر عزیز از دست رفته بهتر است یک سخنران دعوت کرده و در حد 10 الی 15 دقیقه به ذکر مصیبت بپردازیم.

دعوت از گروه موسیقی عرفانی یا سنتی: می توان به جای دعوت از مداح و سخن ران از یک گروه مسیقی سنتی دعوت نمود تا با دف و نی قطعاتی را اجرا نمایند.

تهیه وسایل پذیرایی: برای پذیرایی از میهمان ها می توانیم از آب معدنی، آبمیوه، حلوا و خرما، شیرینی های مراسم عزا مانند میکادو و میوه های خشک مانند موز، خیار، سیب و پرتقال استفاده کنیم. استفاده از پک های پذیرایی نیز در سالهای اخیر جهت پذیرایی میهمان ها در مراسم ختم و ترحیم مرسوم گردیده است.

سفارش حلوا برای ترحیم

( گام های مهم در نحوه برگزاری مراسم سالگرد متوفی)

برای مشاهده سریع بر روی مورد دلخواه کلیک کنید

گام اول: دعوت از مهمان برای حضور در مراسم
گام دوم: ررزو تالار خوب برای مراسم سالگرد
گام سوم: هماهنگی جهت تهیه میز و صندلی و سایه بان بر سر مزار
گام چهارم: تزیین قبر برای مراسم سالکرد فوت ( گل آرایی سنگ قبر )
گام پنجم: تهیه گل رز برای مهمانان
گام ششم: تاج گل سر مزار
گام هفتم: هماهنگی با گروه موسیقی سنتی و عرفانی
گام هشتم: تزیین سفره سر مزار یا تزیین میز سالگرد فوت ( میز ترحیم )
گام نهم : رزرو مهماندار مراسم
گام دهم: پذیرایی در مراسم سالگرد فوت

گام اول : دعوت از مهمان برای حضور در مراسم

بخاطر داشتن مشغله های فراوان مردم شاید کسی پس از یک سال ، روز فوت مرحوم را بخاطر نداشته باشد پس برای برگزار شدن هر چه باشکوه تر اینگونه مراسم ، باید مهمانان را دعوت نموده و با استفاده از چند راه این موضوع را یاداوری کنیم. 

چندین راه برای دعوت از مهمانان جهت حضور در مراسم سالگرد وجود دارد که اولین راه چاپ آگهی ترحیم در روزنامه خراسان می باشد. این امر توسط تشریفات بهشت بهمراه تخفیف برای شما عزیزان انجام و ارائه می گردد , هزینه هر کادر روزنامه 150/000 تومان می باشد وبرای هر آگهی معمولا 6 کادر مورد نیاز می باشد . فایل خام آگهی توسط واتس آپ برای شما ارسال شده و شما با توجه به هزینه مورد نظر و البته سلیقه شما تایید چاپ را به ما داده و ما آنرا برای روزنامه خراسان باز ارسال می نماییم. در این آگهی مشخصاتی همچون تاریخ , روز , مکان برگزاری و در نهایت تشکر از مهمانان وجود دارد.

دومین راه آن چاپ کارت دعوت می باشد ، شما می توانید با تشریفات بهشت تماس حاصل نمایید تا با ارسال فایل انواع مدل های کارت دعوت ، کار شما برای انتخاب آن راحت تر گردد. ما با ارسال مدل های مختلف کارت بهمراه متن های گوناگون این امر را برای شما ساده تر می نماییم. در این مورد هم همچون مورد قبل مکان و زمان برگزاری مراسم ، چاپ و به دست مهمانان رسانیده می شود.

سومین راه و شاید کم هزینه ترین راه هم دعوت از مهمانان به مراسم با استفاده از شبکه های اجتماعی و یا ارسال پیامک می باشد. مزیت استفاده از این راه به کار بردن تصویر و عکس در آن می باشد. بعنوان مثال عکس مرحوم یا مرحومه را نیز می توان در آن جای داد.

دعوت از مهمان برای حضور در مراسم

گام دوم : ررزو تالار خوب برای مراسم سالگرد

اگر صاحبان عزا تمایل داشته باشند که پس از مراسم سر مزار برای پذیرایی از مهمان ، آنان را به تالار مراسم ختم دعوت نمایند باید حداقل یک هفته قبل از برگزاری مراسم سالگرد فوت به رزرو تالار مراسم ختم اقدام نمایند. شما می توانید با کمک گرفتن از تشریفات بهشت جهت انجام این امر و برخورداری از تخفیف ، این کار را به بهترین شکل به پایان رسانید. می توان برای شام یا ناهار مهمانان را دعوت نمود ، منوهای مختلفی برای این مراسم وجود دارد مثلا می توان از کباب ها مختلف در کنار یک یا دو نوع خورش استفاده نمود. 

ررزو تالار خوب برای مراسم سالگرد

گام سوم :  هماهنگی جهت تهیه میز و صندلی و سایه بان بر سر مزار

جهت ادای احترام به مهمانانی که بر سر مزار مرحوم حضور پیدا می کنند ، می توان برای رفاه حال آنها از صندلی و میز و سایه بان استفاده نمود. شاید برخی از مهمانان به علت مشکلات جسمی و یا مسن بودن ، نتوانند در آن مدت برپا بایستند. بنابراین می توانند روی صندلی ها نشسته و در طول برگزاری مراسم راحت باشند ، استفاده از میز هم بسیار باکلاس و قابل قبول برای مهمانان می باشد مثلا اگر مهمانان یک جام شربت و یا یک لیوان در دست داشته باشند می توانند آن را روی میز قرار دهند و مثلا می توان پیش از ورود مهمانان روی میزها جعبه دستمال کاغذی و قندان قرار داد. برای هر دو صندلی یک عدد میز عسلی نیاز است. 

استفاده از سایه بان هم در فصول گرم و سرد موارد استفاده خود را دارد مثلا در روزهای گرم و یا در روزهای برفی بسیار مفید و کاربردی می باشد.

تهیه میز و صندلی و سایه بان بر سر مزار

گام چهارم : تزیین قبر برای مراسم سالکرد فوت ( گل آرایی سنگ قبر ) 

از زیباترین خدمات ترحیم در مراسم سالگرد متوفی ، گل آرایی دور سنگ قبر مرحوم می باشد. پرسنل تشریفات بهشت با اندازه گیری دور سنگ قبر مبادرت به ساخت یک چارجوب در سایز قبر می نمایند و ساخت آن را در کارگاه انجام می دهند. گل های مورد استفاده در آن طبق سلیقه شما صورت می پذیرد مثلا می توان از گل داوودی , گلایل , شب بو و آنتریوم استفاده کرد

این مورد با در نظر گرفتن مقدار هزینه ای که شما در نظر گرفته اید انجام می شود.

تزیین قبر برای مراسم سالکرد فوت

لطفا جهت برگزاری تشریفات سالگرد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

گام پنجم : تهیه گل رز برای مهمانان 

در مراسم سالگرد فوت یک نفر از پرسنل وظیفه دارد تا بالافاصله پس از حضور مهمانان بر سر مزار یک شاخه گل به آنها هدیه دهد , پس از اتمام مراسم و قدردانی مداح از مهمانان  , آنها شاخه گل ها را بر روی قبر مرحوم می گذارند و باعث با شکوه تر برگزار شدن مراسم می شوند و نیز باعث آرامش خاطر بازماندگان می گردند.

گام ششم : تاج گل  سر مزار

تاج گل ترحیم می تواند به زیبایی مراسم سر مزار و یا مراسم چهلم متوفی کمک نماید. این تاج گل ها به صورت طبیعی و شبه طبیعی وجود دارند. مثلا می تواند از دو عدد تاج گل مختلف بر سر مزار متوفی استفاده نمود. یکی از آنها را بالای قبر مرحوم و دیگری را در محلی که مهمانان نشسته اند جای داد.

تهیه تاج گل سر مزار

 گام هفتم : هماهنگی با گروه موسیقی سنتی و عرفانی 

جهت برگزاری مراسم چهلم در تالار و یا بر سر مزار ، می توان از گروه موسیقی نیز استفاده کرد. این گروه به خواندن اشعار عرفانی و غزلیات می پردازند. گروه متشکل از یک خواننده و نوازنده نی و دف بهره می برد. این آیتم کاملا سلیقه ای بوده و هنوز کاملا در شهر مشهد باب نشده است...

گام هشتم : تزیین سفره سر مزار یا تزیین میز سالگرد فوت ( میز ترحیم )

 بر سر مزار متوفی میزی قرار می دهند که به میز ختم معروف می باشد. روی این میز پارچه مشکی و ترمه پهن نموده و عکس گل آرایی شده متوفی به همراه شمع و جاشمعی قرار می دهند. ضکن اینکه می توان دیس های حلوا ، خرما و میوه را نیز بر روی آن جای داد.

تزیین میز سالگرد فوت

گام نهم : رزرو مهماندار  مراسم

در برگزاری سالگرد مهم ترین نقش را مهماندار مراسم بازی بازی می کند. شما در نظر بگیرید که بهترین اقلام پذیرایی در مراسم وجود داشته باشد اما اگر امر پذیرایی درست و بجا انجام نشود هیچ کس از برگزاری آن راضی نخواهد بود. هر مهماندار برای خود یک وظیفه تعریف شده دارد که تا پایان مراسم باید آنرا به دستی انجام داده و رایت مهمانان را جلب نماید.

رزرو مهماندار مراسم مراسم ترحیم

گام دهم : پذیرایی در مراسم سالگرد فوت

پذیرایی سالگرد فوت می تواند به شرح زیر قابل اجرا باشد :

1 - پذیرایی در مسجد : از موارد قابل استفاده جهت پذیرایی از مهمان می توان به نسکافه , شیر کاکائو , چای , قهوه , حلوا , خرما و شیرینی نام برد. پذیرایی تمامی این موارد توسط مهمانداران تشریفات انجام می گردد. لازم به ذکر است که شما به جای مسجد می توانید از تالار نیز استفاده نمایید...

2 - پذیرایی در تالار ختم : مرسوم است پس از بازگشت از مزار متوفی مهمانان را به تالار جهت صرف ناهار یا شام دعوت نماییم. شما می توانید طبق سلیقه و البته بودجه ای که در نظر گرفته اید منوی خود را انتخاب نمایید.

3 - پذیرایی بر سر مزار : پذیرایی بر سر مزار با همان اقلامی که در مسجد برای شما بازگو کردیم قابل انجام می باشد.

پذیرایی در مراسم سالگرد فوت

لطفا جهت برگزاری تشریفات سالگرد  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

سوالات متداول

مراسم سالگرد فوت چگونه است ؟
سالگرد فوت به مراسمی گفته می شود که یک سال پس از تاریخ خاکسپاری مرحوم یا مرحومه برگزار می گردد. این مراسم می تواند در منزل , مسجد , تالار و یا بر سر مزار متوفی برگزار گردد. می توان پس از حضور مهمانان برر سر مزار متوفی آنان را به رستوران یا تالار دعوت نمود. شما می توانید برگزاری مراسم سالگرد عزیزانتان را به تشریفات بهشت مشهد سپرده و از مطمئن برگزار شدن آن آسود خاطر باشید. تشریفات بهشت سال هاست که در این زمینه به مردم عزیز شهر مشهد خدمت می نماید. می توان مراسم سالگرد متوفی هر سال برگزار کرد یعنی دو سال پس از تاریخ خاکسپاری و به ترتیب درسال های آینده ...
ایده برای مراسم سالگرد فوت ؟
می توان مراسم چهلم را در منزل , تالار و مسجد برگزار نمود... اما امروزه بیشتر افرادی که عزیزان خود را از دست داده اند , مراسم چهلم مرحوم را در تالار مراسم ختم برگزار می نمایند یعنی پس از بازگشت از سر مزار به مهمانان به تالار مورد نظر دعوت می شوند. مداح مراسم به همراه گروه موسیقی عرفانی نیز در تالار حضور داشته و برنامه خود را اجرا می نمایند , ضمن اینکه مهمانداران تشریفات نیز از مهمانان , پذیرایی به عمل می آورند. پذیرایی این مراسم می تواند به صورت ناهار , عصرانه یا شام صورت پذیرد...
تزیین میز سالگرد فوت چگونه است ؟
برای مراسم سالگرد فوت می توان در چند جا از میز ترحیم استفاده نمود : به عنوان مثال می توان بر سر مزار متوفی از میز ترحیم استفاده نمود , برای این عمل می توان از سه میز ترک ( دو عدد پایه بلند و یک عدد پایه کوتاه ) بهره برد . روی این میزها را با ساتن ( رنگ مورد نظر شما ) پوشاند و روی ساتن را با تور مشکی پوشانید. برای تزیین میز می توان از چند جاشمعی , استفاده از گل آرایی و عکس مرحوم یا مرحومه و یک جلد قرآن نیز استفاده نمود. این تزیینات را می توانید در رستوران تالار و حتی در منزل به کار ببرید...
برای مراسم سالگرد فوت چی ببریم
برای سالگرد فوت می توانیم یک سبد یا یک تاچ گل برای ابزار همدردی ببریم
علت گرفتن سالگرد برای مرده
گرفتن سالگرد برای یک فرد فوت شده می تواند به دلایلی همچون زنده نگه داشتن یاد و خاطر آن عزیز، ابراز عزاداری و احترام و تقویت ارتباط خانوادگی و اجتماعی صورت پذیرد.
برای مراسم سالگرد فوت چی بپوشیم
برای مراسم سالگرد پوشیدن لباس رسمی و لباسهای با رنگ های تیره و پرهیز از پوشیدن لباسهای با رنگ های شاد مناسب است.
در مراسم سالگرد چه بگوییم
در مراسم سالگرد، می‌توانید از کلماتی استفاده کنیم که نشان دهنده به یاد بودن فرد فوت شده باشند و بیان کننده احساسات ما باشد را بیان کنیم.

نظر بدهید