خرید ملزومات مراسم ختم

خرید ملزومات مراسم ختم

از مهم ترین موارد برگزاری مراسم ترحیم  , خرید ملزومات مراسم ختم می باشد و می توان به صورت خلاصه به ذکر چند مورد اشاره نمود :

1 - چای و قند : شاید بتوان اصلی ترین مورد پذیرایی در اینگونه مراسم را چای دانست باید در تهیه چای به چند نکته اشاره نمود اینکه مثلا از نظر رنگ بو  وطعم از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

2 - خرما : معمولا در مراسم ختم از خرمای مغزدار استفاده می شود به این صورت که هسته آن را تخلیه نموده و بجای آن از مغز گردو استفاده می نمایند.

3 - حلوا : به دو صورت دیسی و تکنفره تولید می شود که در مراسم بیشتر از مدل تکنفره استفاده می شود چون که هم بهداشتی تر و در پایان اصراف نمی شود.

4 - شیرینی : از قنادی های معتبر خریداری می شود و از انواع می توان به مدل های کوکیز  , تسمه ای , شکلاتی , برزیلی و برشتوک اشاره کرد.

5 - میوه : موز بهترین گزینه برای میوه استفاده شده در مراسم ترحیم می باشد و در کنار آن می توان از دو مدل میوه فصل هم استفاده نمود.

6 - آبمیوه : در کنار میوه می توان از آبمیوه هم استفاده نمود و پذیرایی بهتری از میهمانان حاضر صورت گیرد.

7 - آب آشامیدنی : برای این گونه مرسم بهتر است از آب معدنی های یکنفره استفاده کرد.

8 - دستمال کاغذی : در مساجد قبل از چیدن میوه ها در ظروف یک عدد دستمال کاغذی درون ظرف قرار اده که بهتر است از نوع کوکتلی یا همان چهار گوش استفاده نمود.

9 - لیوان یکبار مصرف : بهترین نوع آن از جنس کاغذ می باشد و در مراسم مختلف کاربرد فراوانی دارد.

10 - سینی پذیرایی : در تمام مساجد سینی به اندازه کافی وجود دارد اما برخی صاحبان مجالس که سلیقه متفاوتی نسبت به دیگران دارند می توانند از سینی های تشریفات که از کیفیت و ظاهر بهتری برخوردار است استفاده نمایند.

11 - سبد گل و تاج گل : این روزها جهت همدردی و عرض تسلیت به خانواده متوفی از گل استفاده می شود که می توان با تاج گل یا دسته گل این کار را انجام داد.

 

نظر بدهید