برگزاری مراسم ترحیم

برگزاری مراسم ترحیم

برگزاری مراسم ترحیم

انجام تشریفات مجالس ترحیم را می توان از مهم ترین خدمات گروه تشریفات بهشت مشهد دانست. برگزاری مراسم ختم و برگزاری مجالس ترحیم ، تجربه و دقت بسیار بالایی را می طلبد و علت آن حفظ آبروی بازماندگان می باشد.

شرکت تشریفات بهشت مشهد به عنوان یکی از معتبرترین و مورد اعتماد مردم , عهده دار برگزاری مراسم ترحیم و مجلس ختم در این شهر می باشد و هدف اصلی خود را در برگزاری مراسم و مجالس , حفظ آبروی صاحبان مراسم دانسته و همیشه سعی بر آن داشته تا امر پذیرایی به صورت کامل و در نهایت ادب و احترام از تمام مهمانان صورت پذیرد.

یکی از مزایای استفاده از خدمات شرکت تشریفاتی در مشهد این است که این شرکت به علت ارتباط روزانه با تامین کنندگان مختلف از قبیل میوه ، حلوا ، خرما ، شیرینی ، قند ، چای ، دستمال کاغذی و غیره ، می تواند تمام این موارد را با قیمتی مناسب تر و باکیفیت بالاتر در حداقل زمان ممکنه تهیه و به محل برگزاری مراسم ختم ارسال نماید. در نتیجه اگر برگزاری مراسم عزیزانتان را به ما بسپارید در موارد مهمی نظیر درگیر نشدن شما و صرفه جویی در وقت و یا صرف هزینه کمتر و استفاده از اقلام و خدمات با کیفیت , کاملا به سود و نفع  شما خواهد بود و همچنین در انتهای مراسم برخی اقلام پذیرایی سربست و دست نخورده و آبمیوه و آبمعدنی را به ضورت کامل بازپس می گیریم و به صورت مقطوع از حسابتان کسر می نماییم.

مهم ترین عامل در برگزاری با شکوه مراسم ختم را می توان عملکرد صحیح مهمانداران تشریفات دانست. این افراد توسط سرپرست تشریفات مدیریت می شوند و از وظایف سرپرست می توان از خوش آمدگویی به مهمانان و راهنمایی آنها جهت نشستن روی صندلی های خالی نام برد.مهمانداران باید با رعایت ادب و احترام , فروتنی و صبر از حضار در مراسم پذیرایی نمایند.

پیش از آغاز مراسم وظایف پرسنل کاملا مشخص شده و آنها باید با تمرکز بالا این وظایف را انجام دهند. زمانی که مهمان وارد مراسم شد و روی صندلی نشست مهمانداران باید منتظر بمانند تا وی به خواندن فاتحه پرداخته , از جای خود برخاسته و به عرض تسلیت به صاحبان عزا بپردازد و سپس فردی که وظیفه تقدیم قرآن به مهمانان می باشد وارد عمل شده و این کار را انجام می دهد و به ترتیب پس از آن نوبت به پذیرایی چای , خرما , حلوا و شیرینی ترحیم می رسد. از دیگر وظایف مهم کادر پذیرایی چیدمان سالن پذیرایی در ردیف های طولانی هنگام شلوغ شدن مجلس می باشد...

پرسنل تشریفات باید به چند نکته در حین پذیرایی و یا ایستادن در کنار میز ترحیم توجه نمایند : 

1 - آنها باید با لباس فرم تشریفات بهشت در مراسم حاضر شوند و پیش از حضور در مراسم حتما از تمیز بودن و داشتن خط اتو آن اطمینان حاصل نمایند. داشتن لباس فرم توسط مهمانداران به نشانه ادای احترام به صاحبان مراسم و مهمانان می باشد و از همه مهم تر باعث ایجاد حس اتحاد و یکدلی در آنها می شود.

2 - پرسنل در حین برگزاری مراسم نباید به شوخی و خنده بپردازند بلکه باید به گونه ای رفتار نمایند که بازماندگان متوفی حس کنند کاملا درک می شوند.

3 - پرسنل نباید با یکدیگر صحبت کنند آنها باید تمام تمرکز خود را روی ورود مهمانان جدید که وارد مجلس می شوند بگذارند تا در نهایت تمام مهمانان به صورت کامل پذیرایی گردند.

4 - در زمان ایستادن کنار میز ترحیم آنها باید کاملا صاف و با نظم و البته یک شکل بایستند و یا در زمان راه رفتن باید به گونه ای راه بروند که در شآن برگزاری مراسم ترحیم و مکان مقدس مسجد باشد.

5 - پرسنل باید همیشه کار تیمی را سرلوحه خود قرار دهند مثلا اگر یکی از مهمانداران به کمک احتیاج داشت وی را یاری نمایند این امر باعث بالا رفتن بازدهی جمعی آنها می گردد.

6 - پرسنل باید پیش از شروع مراسم تلفن همراه خود را خاموش نموده و در کیف خود قرار دهند و جداً از صحبت کردن با تلفن همراه خود بپرهیزند.

7 - آنها باید تا آخرین لحظه در مراسم حضور داشته باشند و وظایف خود را به صورت کامل انجام دهند و تا سرپرست به آنها اجازه نداده لباس خود را تعویض نکنند.

8 - پرسنل باید تحت مدیریت و نظارت سرپرست خود انجام وظیفه کرده و به تمام نکاتی که به آنها گوشزد می شود توجه نمایند.

9 - پرسنل حق صحبت کردن با صاحبان عزا را ندارند آنها باید در موارد این چنینی ، مورد را با سرپرست خود در میان بگذارند تا وی وارد عمل شود.

 10 - پرسنل باید در رعایت نظافت فردی کوشا باشند به عنوان مثال آنها پیش از آغاز مراسم دست های خود را بشویند.

11 -  آنها باید دکمه آستین ها و یقه خود را ببندند و با ظاهری یک شکل در این محافل حاضر گردند. 

 

اشتراک گذاری:

نظر بدهید