بهترین مساجد بلوار سجاد مشهد

بهترین مساجد بلوار سجاد مشهد

بهترین مساجد سجاد و خیام جنوبی مشهد

در منطقه بلوار سجاد و خیام جنوبی مشهد، چهار مسجد وجود دارد که مناسب برای برگزاری مراسم ختم و ترحیم می باشد و از نظر وسعت، امکانات و جای پارک خودرو در سطح قابل قبولی قرار دارند. هنگامی که میخواهید یک مسجد را برای مراسم، رزرو کنید بهتر است به این چند نکته توجه کنید:

✔️ فضای کافی با توجه به تعداد میهمان ها: مسجدی را که میخواهید برای مراسم ختم، رزرو کنید، باید فضای کافی برای حضور میهمان های شما داشته باشد بطوریکه بتوانند راحت نشسته و برای افراد کم توان نیز به تعداد کافی صندلی داشته باشد.
✔️ امکانات صوتی مناسب: سیستم صوتی خوب و مناسب برای پخش قرائت قرآن، دعا و سخنرانی‌های مرتبط با مراسم ختم ضروری است.
✔️ فضای مناسب برای نصب بنر و قرار دادن تاج گل: مسجد باید دارای فضایی مناسب برای قرار دادن تاج گل های میهمان ها و همچنین نصب بنرهای عرض تسلیت داشته باشد.
✔️ تهویه و نورپردازی مناسب: تهویه مطبوع سرد و گرم و نورپردازی مناسب برای ایجاد فضایی آرام و محترم برای برگزاری مراسم ختم مهم است.
✔️ امکانات رفاهی و جای پارک مناسب: امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی تمیز و جا کفشی مناسب و همچنین وجود جای پارک خودرو از مواردی است که باید در نظر گرفته شود.
✔️ فضای مناسب برای پذیرایی: در بسیاری از مراسم‌های ختم، پذیرایی ساده‌ای مانند چای، حلوا و خرما ارائه می‌شود و در هنگام خروج نیز پک پذیرایی ترحیم به میهمان ها تقدیم می گردد.

این ویژگی‌ها به این دلیل مهم هستند که مراسم ختم فرصتی برای یادآوری و ادای احترام به درگذشتگان و همچنین حمایت روحی از خانواده‌های آن‌ها است.

بهترین مساجد منطقه سجاد

در منطقه بلوار سجاد مشهد چهار مسجد وجود دارد که از نظر امکانات و ویژگی بسیار مناسب می باشند، این مساجد عبارتند از مسجد قبا، مسجد سجاد، مسجد امام حسین و مسجد امام حسن مجتبی که در ادامه آنها را توضیح می دهیم:

مسجد قبا

مسجد قبا خیام یکی از بهترین مساجد مشهد در منطقه خیام جنوبی و سجاد می باشد که در خیام جنوبی 21 واقع شده است، مسجد قبا ساختمانی در دو طبقه دارد که آقایان در طبقه همکف و بانوان در طبقه اول مستقر هستند. مسجد قبا در قسمت آقایان حدود 700 نفر ظرفیت دارد و دارای امکاناتی از قبیل صندلی در قسمت آقایان و بانوان و همچنین مجهز به آسانسور می باشد.

مهمترین ویژگی های مسجد قبا داشتن آسانسور برای قسمت بانوان، جای پارک مناسب خودرو، محل نصب بنر، وجود پرسنل مجزا برای قسمت آبدارخانه، سیستم روشنایی مناسب، جایگاه اختصاصی برای قرار دادن تاج گل و تعداد زیاد صندلی و میز عسلی می باشد.

مسجد امام حسین (ع)

مسجد امام حسین بلوار خیام مشهد یکی از مساجد بزرگ و نوساز مشهد است که در خیابان خیام جنوبی 10 , یاسمن 18 واقع شده و دارای امکاناتی مانند آسانسور، صندلی در قسمت آقایان و بانوان، تهویه مناسب و سیستم صوتی می باشد. مسجد امام حسین توسط هیئت امنا و خادمان زحمتکش مدیریت و اداره می گردد. ظرفیت مسجد امام حسین در قسمت آقایان در حدود 500 نفر می باشد.

مسجد امام سجاد (ع)

مسجد سجاد مشهد یکی دیگر از مساجد خوب منطقه سجاد مشهد است که دارای فضای بزرگی بوده و امکان پذیرایی حدود 1500 الی 2000 نفر ( با در نظر گرفتن در رفت و آمد بودن مهمان مراسم ترحیم ) میهمان را برای برگزاری مراسمات ختم و ترحیم دارد. مسجد امام سجاد دارای حسینیه بوده و نبش خیابان امین بلوار سجاد واقع شده است. عده ای از اهالی منطقه سجاد مشهد این مسجد را به نام مسجد امین می شناسند، از امکانات مسجد سجاد می توان به سیستم سرمایش و گرمایش خوب، جای پارک مناسب، وجود 80 صندلی در قسمت آقایان و 60 صندلی در قسمت بانوان، خدمه آقا و خانم در آبدار خانه اشاره نمود.

از مهم ترین ویژگی های مسجد امام سجاد می توان به تعداد زیاد میز و صندلی , وجود آسانسور برای قسمت بانوان , وجود فضایی برای نصب بنر , حیاط بزرگ جهت چیدمان پایه گل , فرش های یک رنگ , سیستم سرمایش و گرمایش مناسب اشاره نمود.

مسجد امام حسن مجتبی (ع)

مسجد امام حسن مجتبی یکی دیگر از مساجد بنام بلوار سجاد مشهد است که در خیابان بهار، بهار 9 نبش بنفشه 6 واقع شده است که حدود 400 نفر ظرفیت دارد.  مسجد امام حسن مجتبی از معماری و مهندسی بسیار زیبایی برخوردار می باشد. مسجد مجهز به آسانسور می باشد و مهمانان خانم می توانند به طبقه اول عزیمت نمایند.

چگونه می توان مسجد را برای برگزاری مراسم ختم رزرو نمود؟

برای رزرو مسجد در مشهد می توانید به دو روش اقدام نمایید، روش اول مراجعه حضوری به مسجد و رزرو آن توسط هیات امناء و یا متولیان آن است. در روش دوم شما می توانید با یک تماس تلفنی با تشریفات بهشت، مسجد را به سادگی و بدون هیچگونه هزینه اضافه رزرو کنید، در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.

لطفا جهت برگزاری مراسم ختم و ترحیم  بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

اشتراک گذاری:

خدمات تشریفات بهشت مرتبط

نظر بدهید