تشریفات مجالس ختم مشهد

تشریفات مجالس ختم مشهد

تشریفات مجالس ختم مشهد

تشریفات بهشت مشهد عهده دار برگزاری تشریفات مراسم ترحیم و مجالس ختم مشهد می باشد و هدف خود را بر پایه حفظ آبروی صاحبان مراسم و مجالس ، بنا نهاده است.

یکی از مهم ترین موارد در برگزاری مراسم ترحیم و تشریفات مجلس ختم که البته دغدغه صاحبان مجالس ترحیم نیز می باشد ، پذیرایی کامل از تمام مهمانان حاضر در مراسم می باشد به گونه ای که هیچ مهمانی از قلم باز نماند. در طول مراسم پس از اهدای قران ، باید با تعارف مواردی نظیر خرما مجلسی ، حلوا تزیین شده ، شیرینی ترحیم ، چای و میوه های فصل نظیر موز ، نارنگی ، سیب پرتقال ، خیار و کیوی ... از مهمانان پذیرایی به عمل آید. در برخی مجالس طبق سفارش بازماندگان می توان از شیرکاکائو و کافی میکس جهت پذیرایی استفاده نمود.

باید دقت نمود که کلیه اقلام پذیرایی باید از بهترین و بالاترین کیفیت خود بهره مند باشند به عنوان مثال در خرید میوه باید به سایز میوه دقت نمود به صورتی که نه آنقد ریز و نه آنقدر درشت باشد بلکه باید اندازه آنها ، مجلسی و اصطلاحا  سایز ظرف باشند و یا خرمای استفاده شده نباید ریز و یا قرمز رنگ باشد.

یکی دیگر از موارد مهم در برگزاری مراسم ترحیم مهماندار مجالس می باشد . این افراد از پیش ، تحت آموزش و تعلیم اصولی نظیر رسیدگی به ظاهر خود ، پوشیدن لباس فرم تشریفات ، چگونگی طرز برخورد با مهمان ، چگونگی راه رفتن و یا گرفتن دیس های پذیرایی در دست ، قرار گرفته اند تا بتوانند با کار تیمی و به بهترین شکل ممکن از مهمانان و حضار محترم در مجلس پذیرایی نمایند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید