مجلس ترحیم در مشهد

مجلس ترحیم در مشهد

مجلس ترحیم در مشهد

گروه تشریفات بهشت برگزارکننده مجلس ختم و مراسم ترحیم در مشهد می باشد که تا به امروز به بسیاری از خانواده های عزیز این شهر خدمت نموده است. هدف ما جلب رضایت شما در برگزاری مراسم ختم عزیزانتان می باشد.

یکی از مهمترین خدمات گروه تشریفات بهشت , برگزاری مجلس ترحیم به صورت کامل به نحوی شایسته و مورد رضایت صاحبان مجلس می باشد.

برای برگزاری چنین مجالسی توجه شما را به نکات زیر جلب می نماییم :

1 - صاحبان مجالس می توانند به دفتر تشریفات بهشت مراجعه نموده و شرح کاملی از نحوه اجرای مراسم ترحیم را از مدیریت تشریفات بهشت درخواست نمایند. این امور از مراسم خاکسپاری تا مجلس ختم متوفی قابل انجام می باشد و تا مراسم سالگرد مرحوم ادامه دارد.

2 - حلوا , خرما و شیرینی جهت پذیرایی  از میهمانان در طول مراسم که توسط تشریفات بهشت تدارک دیده شده است از مرغوبترین و با کیفیت ترین این موارد بوده و در دیس های چینی و بسیار شیک و متحدالشکل , قرار گرفته است. این موارد روی میز ترحیم چیدمان شده و توسط پرسنل از میهمانان حاضز پذیرایی به عمل می آید.

3 - میوه مورداستفاده در مراسم ترحیم , با هماهنگی با صاحب مجلس بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است. پای ثابت مراسم ختم موز می باشد و در کنار آن می توان از دو نوع میوه فصل نیز استفاده نمود. از بهترین میوه های استفاده شده و قابل مصرف در مراسم ختم می توان از خیار و نارنگی نام برد.

4 - مداح تشریفات بهشت که با توجه به سلیقه و درخواست بازماندگان متوفی , هماهنگ شده و به مراسم اعزام می شود. مداح باید با صاحبان مراسم ارتباط برقرار کرده و مشخصات فردی متوقی و بازماندگان را از زبان آنان جویا شود. از دیگر وظایف مداح می توان به خواندن قرآن مجید و یا روضه و عرض تشکر از تشریف فرمایی میهمانان در مسجد اشاره نمود.

5 - پرسنل پذیرایی و میهمانداران با لباس فرم متحدالشکل , وظیفه پذیرایی از میهمانان را برعهده دارند. این پرسنل تحت آموزش های لازم قرار گرفته و با آمادگی کامل روانه مراسم عزیزانتان می گردند. پرسنل باید با نظم و تمرکز بالا در مراسم حاضر شوند تا از تمام میهمانان حاضر پذیرایی نمیاند.

6 - چای مجلس از مهم ترین موارد پذیرایی در مراسم ترحیم به حساب می آید و در هر مجلس یک نفر از پرسنل مسئولیت پذیرایی و تعارف چای از میهمانان حاضر در مسجد را بر عهده دارد. چای باید از عطر و رنگ خوبی برخوردار باشد. معمولا پذیرایی چای پس از تقدیم قرآن به میهمان صورت می گیرد.

7 - تاج گل برای ورودی های مساجد و سبد گل های کوچک جهت قرارگرفتن بر روی میز شمع و میز پذیرایی از دیگر خدمات تشریفات بهشت می باشد. این تاج گل ها در رنگ ها و شکل های متنوع تولید می شوند و جهت عرض تسلت به خانواده متوفی تقدیم می گردد.

8 - میز شمع استفاده شده در قسمت خانم ها که با پارچه مشکی به همراه انواع شمع ها ی بلند و وارمر در جاشمعی های مخصوص مورد استفاده قرار می گیرد می تواند به شکوه و زیبایی مراسم کمک نماید.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید